ОБЗОР: Ливърпул на четвъртфинал с резервите, Уест Хем изхвърли Сити с дузпи (ВИДЕО)

Тотнъм и Лестър продължават напред, вижте всички резултати за Купата на лигата

Ливърпул се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия, след като победи с 2:0 като гост Престън Норт Енд, докато шампионът на надпреварата Манчестър Сити бе отстранен с дузпи от Уест Хем.

В сряда вечер наставникът на мърсисайдци Юрген Клоп замени всичките си 11 титуляри от разгрома с 5:0 над Манчестър Юнайтед в неделя за първенство, но въпреки това момчетата му не го разочароваха.

Те имаха известни проблеми през първата част, но след почивката наложиха волята си чрез Такуми Минамино (61) и един истински шедьовър на Дивок Ориги малко преди края.

Двама пък записаха дебюти за първия отбор на Ливърпул. Това са 18-годишният нападател Харви Блеър и неговият връстник Тайлър Мортън, който действаше в халфовата линия.

Ливърпул контролираше топката и имаше териториално предимство през първата част, но стражът на Престън Деклан Ръд реално нямаше работа и не трябваше да прави нито едно спасяване преди почивката. Нещо повече - домакините пропуснаха две стопроцентови възможности да поведат. В 25-ата минута Магуайър изведе много добре Потс, който не стреля лошо от границата на наказателното поле, но Адриан изби над напречната греда. Три минути след това стражът на Ливърпул изби и удар отблизо на Магуайър, след което Ледсън направи добавка, но Неко Уилямс изчисти от голлинията. Потс завърши тази серия от три възможности в рамките на няколко секунди с удар над вратата.

Ливърпул започна по-добре второто полувреме. Един удар на Оклсейд-Чембърлейн профуча опасно близо, но встрани от целта, а в 62-рата минута Такуми Минамино откри резултата. Неко Уилямс овладя по перфектен начин дълго подаване на Мортън в наказателното поле, след което смени посоката, освободи се от бранителя срещу него и центрира към японеца, който изпревари пазача си и засече на близката греда.
В 84-тата минута мърсисайдци окончателно убиха интригата. Центриране на Цимикас отляво рикошира в напречната греда, след което Уилямс опита изстрел, който бе блокиран. Ориги засече отскочилата топка с пета, като същевременно прехвърли с техничното си изпълнение Деклан Ръд, вкарвайки изключителен гол. Минута преди края Неко Уилямс пропусна да отбележи трети гол за своя отбор, след като бе изведен очи в очи с Деклан Ръд, но не успя да го преодолее.

Така срещата приключи при резултат 2:0 в полза на мърсисайдци, а междувременно защитаващият отличието си тим на Манчестър Сити отпадна от турнира.

Уест Хем изхвърли „гражданите“ на Хосеп Гуардиола след 0:0 в редовното време и 5:3 при дузпите в Лондон.

Напред продължи и друг столичен тим – Тотнъм, който спечели с минималното 1:0 визитата си на Бърнли.