СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Септември (София) разгроми Етър и е на четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани биха „болярите“ с 4:1 за Купата, след като преди дни загубиха от тях със същия резултат във Втора лига

Септември (София) е първият представител на Втора лига, който си осигури участие на четвъртфиналите в тазгодишното издание на турнира за Купата на България.

Това стана факт, след като столичани взеха сладък реванш от Етър и спечелиха с 4:1 домакинството си на стадион „Драгалевци“, макар че само преди дни паднаха със същия резултат от „болярите“ за първенство, а днес завършиха срещата с човек по-малко.

Поражението бе първо за гостите от 13 мача насам и ги изхвърли от надпреварата, така че те ще трябва изцяло да се концентрират върху първенството и завръщането във футболния ни елит от новия сезон.

В интерес на истината наставникът им Веселин Великов заложи на доста експериментален състав със сериозни промени и това оказа влияние, тъй като Септември реши всичко с два гола за 15 минути в средата на първото полувреме и с още толкова в рамките на 14 след почивката.

С две попадения се отличи Марио Илиевски, а по едно добавиха Айкут Рамадан и Стоян Стоичков.

Последният откри резултата в 20-ата минута, когато Илиевски го изведе сам срещу вратаря и той не сгреши – 1:0.

Точно 15 минути по-късно пък самият Илиевски удвои аванса на Септември с удар от наказателното поле, а не след дълго Атанас Кабов пропусна чудесна възможност да оформи класиката.

Почивката обаче дойде при резултат 2:0 в полза на домакините, но малко след нея те отново се разписаха.

В 52-ата минута Айкут Рамадан засече центриране отдясно и вкара за 3:0, а четвъртото попадение не закъсня.

То падна 14 минути след третото и бе дело отново на Илиевски, който напредна отдясно и с плътен изстрел по земя не остави шансове на вратаря в 66-ата минута.

В 74-ата пък Септември остана с човек по-малко, тъй като Йоан Гаврилов получи втори жълт картон заради грубо нарушение.

В добавеното време на срещата Етър реализира почетен гол, който бе дело на Николас Фемия и дойде в 91-ата минута.

Така столичани се класираха за четвъртфиналите, в които сигурно място вече имат 4 отбора от елита - Локомотив (Пловдив), Левски, Берое и Славия.

Септември (София) – Етър (Велико Търново) 4:1

1:0 Стоичков (20)
2:0 Илиевски (35)

3:0 Рамадан (52)
4:0 Илиевски (67)
4:1 Фемия (90+1)