ОЧАКВАНО: Лудогорец мина през Локо ГО на път към Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите спечелиха с 3:1 в Разград и са четвъртфиналисти в турнира

Българският футболен шампион Лудогорец очаквано се класира за четвъртфиналите на турнираза Купата на България.

Разградчани победиха у дома третодивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1 и така се присъединиха към осигурилите си вече участие в следващата фаза отбори на Локо Пд, Левски, Славия, Черно море и Септември (София).

Наставникът на „орлите“ Станислав Генчев даде шанс за изява на футболисти, които по-рядко получават такъв, а те не го разочароваха и решиха всичко още преди почивката.

Сред титулярите имаше и двама юноши от дублиращия тим - Петър Георгиев и Тихомир Димитров, докато атаката поведе Инхинио Марин.

Точно той откри резултата в 12-ата минута, когато получи отличен извеждащ пас от Сисиньо, който го намери с дълго подаване от своята половина.

Марин елегантно овладя топката и после със силен изстрел я прати в мрежата от границата на наказателното поле за 1:0.

Малко преди и след попадението на нападателя пък пропуски направи ганайското крило Бернард Текпетей, който в 28-ата минута се контузи и бе принудително заменен от Владислав Найденов.

В 34-ата пък Ивайло Петков спаси хубав удар на Елвис Ману, но 4 по-късно последният не му остави шанс.

В 38-ата той получи пас в наказателното поле на Локомотив от Ихинио Марни, финтира защитник и с прецизно изпълнение матира стража на гостите за 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея футболистите от Горна Оряховица върнаха един гол.

В 58-ата минута капитанът им Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер на Димо Атанасов, за да направи резултата 2:1.

В 70-ата минута Марин опита да изненада вратаря на гостите от средната дистанция, но прати топката покрай гредата, а 6 по-късно отново той пропусна с глава от чиста позиция след отлично центриране отляво.

Точка на спора сложи лятното попълнение на разградчани Мануел Шоу, който в 89-ата минута реализира дебютното си попадение с екипа на Лудогорец и оформи крайното 3:1.

Лудогорец - Локомотив (Горна Оряховица) 3:1
1:0 Инхинио Марин (12)
2:0 Елвис Ману (38)
2:1 Георги Колев (58)