Арсенал спря устрема на Лестър и продължава да мечтае (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите“ подчиниха „лисиците“ с два гола преди почивката и страхотен вратар

Възходът на Арсенал продължава.

„Топчиите“ постигнаха трета поредна победа във всички турнири и останаха непобедени от два месеца насам, след като победиха Лестър с 2:0 като гости в мач от 10-ия кръг на английската Втора лига.

Лондончани решиха всичко още преди 20-ата минута с два гола, дело на Габриел (5) и Емил-Смит Роу (18), а след това вратарят им Арън Рамсдейл направи няколко фамозни спасявания, за да триумфират в края.

След успеха си те събраха 17 точки, с колкото е и 4-ият Уест Хем, макар че „чуковете“ имат с мач по-малко.

Лестър пък остана с 14 в своя актив и допусна първо поражение от 5 срещи насам.

„Артилеристите“ изиграха много силни първи 20-ина минути, в които тотално спечелиха средата на терена и пресираха много енергично "лисиците".

Това превъзходство бе материализирано с два гола.

Още в петата минута Арсенал поведе в резултата, след като Сака центрира от корнер, a Габриел засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 18-ата минута "топчиите" удвоиха аванса си. Сака проби отдясно, след което намери Лаказет в наказателното поле.

Французинът не успя да нанесе удар, а опитът на Томас да изчисти стигна до Смит Роу, който от 11 метра простреля Шмайхел за 0:2.

След това Арсенал прие играта в своята половина и "лисиците" започнаха постепенно да атакуват по-опасно.

В 29-ата минута Ихеаначо отправи чудесен изстрел от 25 метра, но Рамсдейл успя да спаси с дясната си ръка.

В 43-тата минута Арсенал оцеля като по чудо. Мадисън изпълни перфектно пряк свободен удар, но Рамсдейл отново направи блестящо спасяване, след което топката рикошира в напречната греда.

Еванс опита добавка, но стражът на гостите отново отклони кълбото, което чукна и страничната греда, след което се "разходи" пред голлинията, но Партей изчисти.

Лестър започна много по-добре второто полувреме, но удари на Варди и Томас преминаха встрани от целта. Рамсдейл пък направи трето важно спасяване в 59-ата минута, когато изби удар отблизо на Луукман.

Пет минути след това за четвърти път стражът на Арсенал бе блестящ, след като изпревари Барнс и спаси нова опасност.

След този натиск гостите успяха да поизнесат играта. В 70-ата минута и Шмайхел трябваше да се намесва, след като изби удар отблизо на Обамеянг.

До края Рамсдейл направи още едно спасяване след удар на Барнс и така затвърди впечатлението, че изигра най-голяма роля за трите точки на "топчиите".

Така Арсенал се изкачи до петото място във временното класиране, докато Лестър е десети, макар и само с три точки по-малко от днешния си съперник.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини