В ЛОНДОН: Класика над Тотнъм даде глътка въздух на Манчестър Юнайтед и Солскяер (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ удариха „шпорите“ с нова схема и голове на Кристиано, Кавани и Рашфорд

Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа с 3:0 при визитата си на Тотнъм от 10-ия кръг на английската Висша лига.

Попадения на контузилия се малко преди края Единсон Кавани, португалската звезда Кристиано Роналдо и заменилия го Маркъс Рашфорд дадоха глътка въздух на „червените дяволи“ и спасиха, поне засега, поста на мениджъра им Оле Гунар Солскяер.

Двамата треньори направиха по 2 промени сред титулярите си спрямо последните срещи, като тези в Тотнъм бяха свързани с присъствието на Бен Дейвис и Джовани Ло Селсо, заменили съответно Серхио Регилон и Тонги Ндомбеле.

Наставникът на гостите пък извади от стартовите 11 нападателите Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд, а вместо тях даде шанс на Единсон Кавани и Рафаел Варан.

Норвежецът реши да смени и схемата след срамната домакинска загуба с 0:5 от Ливърпул в дербито преди седмица, за да заложи на тактическа постройка с трима централни защитници и двама централни нападатели в лицето на Кавани и суперзвездата Кристиано Роналдо.

Именно португалецът откри резултата в мача със страхотно воле малко преди почивката.

В началото обаче Тотнъм изглеждаше като по-опасният отбор. Още в 6-та минута Хюн-Мин Сон стреля от дистанция, но след рикошет се стигна само до корнер.

Отговорът на „червените дяволи“ дойде в 8-ата минута, когато Единсон Кавани стреля неточно.

В средата на първото полувреме отново Сон получи хубав пас, ала бе в положение на засада, а след последвалата контраатака Бруно Фернандеш намери с елегантно центриране непокрития в пеналта Кавани, ала той пропусна с глава от чудесна позиция.

В 28-а минута домакините вкараха гол чрез защитника си Кристиян Ромеро, но той бе отменен заради засада, а 4 по-късно Фред тества рефлекса на Юго Лорис от дистанция, ала капитанът на Тотнъм демонстрира класа.

Манчестър Юнайтед поведе в 39-ата минута, когато Бруно Фернандеш намери със страхотно подаване Кристиано Роналдо зад защитата, а сънародникът му не остави шанс на вратаря с чудесно воле от малък ъгъл и откри резултата.

Така „червените дяволи“ се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

Второто полувреме започна с нов гол на Роналдо, който обаче този път бе отменен заради засада, потвърдена и от ВАР.

„Шпорите“ се опитаха да натиснат, ала не успяха и вместо това в 64-ата минута, след една образцова контраатака, Роналдо изведе Кавани сам срещу Юго Лорис и уругваецът елегантно преодоля вратаря, за да направи резултата 2:0 в полза на Юнайтед.

Десетина минути по-късно Тотнъм имаше шанс да намали изоставането си, също след контраатака, при която обаче Хари Кейн не можа да намери свой съотборник в наказателното поле и Скот Мактоминей изчисти.

До края лондончани пробваха натиск, но защитата на Юнайтед се справи и в 86-ата минута резервата Маркъс Рашфорд сложи точка на спора, след като бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля със силен удар по диагонала, за да оформи класиката.

Така тимът от Манчестър си тръгна с пълния комплект точки от Лондон и вече има 17 в своя актив, докато Тотнъм остана с 15. Четвъртият Уест Хем също е със 17, но и мач по-малко от двата тима.

Тотнъм - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Кристиано Роналдо (39)
0:2 Единсон Кавани (64)
0:3 Маркъс Рашфорд (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

ТОТНЪМ: Лорис, Роял, Дайър, Ромеро, Дейвис, Скип, Хьойберг, Ло Селсо, Лукас, Сон, Кейн;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Варан, Линдельоф, Шоу, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Роналдо, Кавани;

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира