Торино с класика срещу 10 от Сампдория (ВИДЕО)

Андреа Белоти с гол №100 в Италия

Отборът на Торино спечели с класическото 3:0 домакинството си на Сампдория от 11-ия кръг на италианската Серия „А“.

Така „биковете“ записаха 2 последователни победи у дома в Калчото за първи път от 15 месеца насам.

Те откриха резултата в 17-ата минута след страхотна атака, завършена от Денис Прает, а след почивката отбелязаха още 2 безответни попадения, докато гостите останаха с човек по-малко в 67-ата минута заради червен картон на Адирен Силва.

Преди това, в 52-ата минута Вилфред Синго удвои аванса на „биковете“, а в добавеното време капитанът Андреа Белоти оформи класиката със своето стотно попадение за клуба, след като малко преди това гол на Торино бе отменен заради засада.

Въпреки това, тимът взе своето и вече има 14 точки, с 5 повече от Самп, който заема 15-ата позиция във временното класиране.