ЗА МЯСТО НА ОСМИНАФИНАЛИТЕ: Байерн сгази и Бенфика в голово шоу на "Алианц Арена"(ВИДЕО)

Левандовски вкара три и изпусна дузпа, баварците записаха четвърта поредна победа в Шампионската лига

Байерн Мюнхен спечели с 5:2 срещу Бенфика на своя "Алианц Арена" в мач от група "Е" на Шампионската лига. Роберт Левандовски откри, а Серж Гнабри удвои актива на баварците. Все пак Морато от Бенфика намали пасива на отбора си. До почивката Левандовски изпусна дузпа, а през второто полувреме полският нападател вкара още две попадения, едно добави Лерой Сане. Нунес от гостите оформи крайния крайния резултат, който класиране баварците за осминафиналите на турнира.

Португалците първи имаха шанс да отбележат, но Яремчук не успя да отиграе центриране на Алекс Грималдо във втората минута. Четири след това баварците можеха да вкарат.  Кингсли Коман проби отдясно и подаде по земя в наказателното поле за Гнабри, който стреля, а Влаходимос изби, добавкатана Левандовски също не влезе.

Четвърт час след началото гостите реализираха попадение след корнер, но след намесата на VAR стана ясно, че играч на Бенфика бе в засада при подаването и попадението бе отменено засада засада.

Байерн Мюнхен поведе в 26-ата минута, когато Кингси Коман елиминира с лекота Морато. Последва центриране на далечната греда за Левандовски, който с глава откри - 1:0. Пет по-късно пък баварците удвоиха своя актив. Коман изведе  Роберт Левандовски, а полякът веднага подаде за Гнабри и той преодоля Влаходимос - 2:0.

Упоритостта на гостите даде резултат в 38-ата минута, когато Морато надскочи Упамекано при центриране отляво и с глава матира Нойер - 1:2. Това амбицира германският шампион, който стигна до дузпа, след като удар на Леон Горетцка спря в ръката на Верисимо и след намесата на VAR наказателният удар бе факт. Левандовски изпълни, но прекалено слабо, за да може стражът на португалците да се намеси.

Малко след почивката героят от двубоя в Лисабон преди две седмици Лерой Сане отново блесна, като този път закова кълбото в долния десен ъгъл с хубав ножичен удар.

Беше изминал над час игра, когато Кимих отново изригна с фамозен пас от дълбочина. Сане спринтира и овладя отдясно, след което намери набралия скорост Левандовски. Полякът нахлу в пеналта и хладнокръвно копна над вратаря - 4:1!

Байерн осъществи канонада и пропусна да стигне до пети гол - Горецка беше отказан от вратаря, после Сане направи голям пропуск отблизо, а Коман би покрай целта.

Четвърт час преди края на редовното време лисабонци се върнаха в мача след груба грешка на резервата на мюнхенци Марсел Забитцер. Бенфика беше натикан в своята половина, но контраатакува бързо и появилият се от пейката Дарвин Нунес отбеляза.

В 84-ата минута обаче всичко окончателно приключи. Мануел Нойер намери Левандовски с дълъг пас и полякът би технично покрай вратаря, за да оформи своя хеттрик.

БАЙРЕН - БЕНФИКА 5:2
1:0 Левандовски (26)
2:0 Серж Гнабри (32)
2:1 Морато (38)
3:1 Лерой Сане (49)
4:1 Левандовски (61)
4:2 Нунес (74)
5:2 Левандовски (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН М: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Танги Нианзу, Дайо Упамеканов, Алфонсо Дейвис, Леон Горетцка, Йозуа Кимих, Серж Гнабри, Лерой Сане, Кингсли Коман, Роберт Левандовски

БЕНФИКА: Одисеас Влакодимос, Жилберто, Лукас Верисимо, Ян Вертонген, Морато, Суалио Мейте, Жоао Марио, Алехандро Грималдо, Опици, Евертон, Роман Яремчук