В БЛАГОЕВГРАД: Тодор Неделев донесе трите точки за Ботев, Пирин изпусна дузпа (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Канарчетата" отново излязоха втори в efbet Лига и изпревариха ЦСКА

Ботев (Пловдив) победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в сблъсъка им от 14-ия кръг на efbet Лига.

Големият герой за "канарчетата" бе Тодор Неделев, който откри още в 13-та минута на мача.

Още преди изтичането на две минути игра Станислав Манолев стреля от далечна дистанция. Топката тупна коварно пред Георги Аргилашки, но той успя да я избие в ъглов удар. В следващите минути двата отбора продължиха да опитват атаки към противниковата врата, но те не завършваха с удар.

В 12-ата минута Ботев Пловдив направи бърза контраатака, при която петима играчи на гостите се оказаха в близост до наказателното поле на Пирин Бл. Па Конате центрира отляво. Топката прехвърли всички в центъра на пеналта и стигна до връхлитащия от десния фланг Джеймс Етоо. Той стреля от въздуха, но топката профуча встрани от лявата греда на Ник Хенгелман.

Веднага след това Ботев тръгна в контраатака. Емануел Току напредна по десния фланг и центрира ниско в наказателното поле към Антоан Бароан. Нападателят стреля по земята, но Хенгелман направи страхотно спасяване. Топката обаче стигна до Етоо в дясната част на наказателното поле. Той видя връхлитащия през центъра Тодор Неделев и върна топката към него. От десетина метра капитанът на „канарчетата“ прати топката във вратата на Пирин Бл – 1:0 за Ботев Пд.

Домакините отговориха с два удара на Карачанаков и Манолев. При първото изпълнение топката се отби в защитник на Ботев, а след това капитанът на „орлетата“ не уцели вратата.

В 27-ата минута Мохамед Брахими центрира страхотно към границата на вратарското поле на Ботев Пд. Там съвсем сам бе оставен Преслав Йорданов, но ударът му от близка дистанция мина покрай лявата греда на Аргилашки.

Атаките на Пирин дадоха резултат в 39-ата минута. Тогава Карачанаков и Брахими направиха двойно подаване, след което Карачанаков бе изведен в наказателното поле. Там Бароан посегна към топката, но закъсня и срещна крака на атакуващия футболист на Пирин, което наказа съдията на мача Георги Димитров да посочи бялата точка.

Зад топката застана Красимир Станоев, но мощният му удар бе спасен по брилянтен начин от Георги Аргилашки, като по този начин той запази преднината на своя отбор.

Минута преди края на първата част Току бе изведен сам срещу Хенгелман, но той на овладя добре топката и стражът на Пирин улови топката. Второто полувреме започна с възможност за Ботев Пд, но удар на Маркиньос от чисто положение бе спасен от Хенгелман.

В 51-ата минута Манолев получи топката на дъгата на наказателното поле и отправи изстрел, но той бе неточен и топката мина покрая дясната греда на вратата на Аргилашки. След нов удар на капитана на „орлетата“, домакините имаха претенции, че топката е срещнала играч на Ботев, но съдията Георги Димитров подмина ситуацията.

В 57-ата минута Хенгелман направи страхотно спасяване при удар на Антоан Бароан, а веднага след това стражът на домакините парира и удар от далеч на Неделев. Девет минути по-късно Преслав Йорданов опита късмета си с удар от наказателното поле, но след изпълнението му топката мина встрани от вратата на Ботев Пд.

След 68 минути игра Пирин получи пряк свободен удар на повече от 30 метра от вратата на Аргилашки. С изпълнението се нагърби Антон Карачанаков, чийто удар рикошира в стената и мина покрай десния страничен стълб на вратата на „канарчетата“.

В ответната атака Конате получи подаване в наказателното поле и финтира Александър Дюлгеров. Атакуващият футболист обаче се забави с изстрела и Стилиян Николов направи шпагат, с който изчисти топката и предотврати опасността. В 78-ата минута току стреля от далеч, като след рикошет топката излезе в ъглов удар, след който стражът на благоевградчани излезе и улови кълбото.

Минута по-късно Маркиньос пропусна да реши мача. Той бе изведен сам срещу вратаря от Тодор Неделев, но ударът му по диагонала мина покрай дясната греда на вратата, пазена от Ник Хенгелман.

Така Ботев събра 25 точки на второто място, изпреварвайки отново ЦСКА. Пирин пък отново се върна към загубите след успеха над Царско село миналия кръг и остава 11-ти със същия брой точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 11. Станислав Манолев (к), 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев;

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Уесли Дилан, 7. Хосе Мартинс, 8. Тодор Неделев (к), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароа, 15. Джеймс Армел, 18. Самюел Супрайен, 24. Кевин Янсон;