ДРАМА В ИТАЛИЯ: Милан и Интер не се победиха в люто дерби с 2 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Битката за Милано завърши 1:1, Чалханоглу вкара, а Лаутаро пропусна от бялата точка

Дерби дела Мадонина приключи без победител.

Милан и Интер поделиха точките след боево реми 1:1 в 229-ия си официален сблъсък помежду си.

Този път той бе от 12-ия кръг на италианската Серия А, а в него „нерадзурите“ получиха две дузпи, също толкова травми на ключови играчи и си вкараха автогол, докато в последната минута "росонерите" удариха греда.

Бившият им играч Хакан Чалханоглу пъл откри резултата от наказателен удар, който сам спечели, ала скоро след това Де Врай отбеляза в собствената си врата и точките бяха поделени.

Мачът на стадион „Сан Сиро“ започна с минута мълчание в памет на починалия бивш защитник на „росонерите“ Луиджи Малдера, играл за тима в края на 60-те години на миналия век.

Веднага след първия съдийски сигнал пък двата тима се хвърлиха в свирепа битка помежду си, а феновете им ги подкрепиха със зрелищни хореографии.

След равностойни начални минути, в 9-ата Интер получи дузпа, след като пристигналият от Милан със свободен трансфер това лято Хакан Чалханоглу падна в наказателното поле при единоборство с Франк Кесие.

Въпреки протестите на домакините, ВАР потвърди решението на съдията и самият Чалханоглу застана зад топката, след което я прати в мрежата, точно в центъра на вратата, за да даде аванс на Интер в 11-ата минута.

Милан отговори с далечен изстрел на Рафаел Леао, спасен от вратаря на Интер.

В 17-ата минута обаче той бе безпомощен. След центриране от свободен удар Фикайо Томори засече с глава, но същото стори и Стефан де Врей, а след карамбола топката спря в мрежата – 1:1.

В 25-ата минута обаче Интер получи втора дузпа. Този път Матео Дармиан нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Фоде Бало-Туре и съдията отново посочи бялата точка.

Този път Лаутаро Мартинес застана зад топката, ала вратарят на домакините Чиприян Татарушану успя да спаси изстрела му и така да запази равенството в срещата.

Последва нов мощен шут на Леао, спасен от Ханданович, а точно преди паузата Интер пропусна златен шанс да поведе.

След удар на Николо Барела обаче защитник на „росонерите“ изби от голлинията, а после Един Джеко намери Лаутаро на отлична позиция, но той не улучи вратата от десетина метра.

Така първото полувреме приключи при равенство 1:1. На почивката Стефано Пиоли замени неубедителния Бало Туре с Пиер Калюлю.

21-годишният десен бек пък игра с ръка пред наказателното си поле скоро след подновяването на играта, ала Интер не се възползва по най-добрия начин от свободния удар.

В 55-ата минута изстрел на Лаутаро профуча над вратата, а 2 по-късно встрани от гредата премина воле на Чалханоглу.

Интер обаче изглеждаше по-настоятелен през второто полувреме и това накара наставникът на „росонерите“ да извърши двойна смяна малко преди изтичането на първия игрови час.

В 68-ата минута пък гостите трябваше да направят принудителна промяна, тъй като Николо Барела получи травма. Вместо него се появи Артуро Видал, който не след дълго направи фрапантен пропуск.

Четвърт час преди края Един Джеко също се контузи, а в 82-ата минута вратарят на Интер блесна със страхотно спасяване след свободен удар, изпълнен от Златан Ибрахимович.

В 90-ата минута пък резервата Исмаел Бенасер удари гредата, а при добавката Кесие не успя да улучи почти празната врата, така че в крайна сметка дербито завърши без победител и точките бяха поделени.

След градското дерби Милан остава на второ място с 32 в своя актив, докато Интер е трети с 25.

Милан – Интер 1:1
0:1 Чалханоглу (11, дузпа)
1:1 Де Врай (17, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Татарушану, Калабрия, Кяер, Томори, Бало-Туре, Тонали, Кесие, Крунич, Диас, Леао, Ибрахимович;

Треньор: Стефано Пиоли;

ИНТЕР: Ханданович, Шкриняр, Де Врай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоглу, Перишич, Лаутаро, Джеко; Треньор: Симоне Индзаги.