Португалия се издъни в Дъблин (ВИДЕО)

За Кристиано Роналдо и компания предстои решителен сблъсък срещу тима на Сърбия

Съставът на Португалия завърши 0:0 при визитата си на Ейре в мач от група "А" на световните квалификации в Европа по пътя към Катар 2022 и ще има решителен домакински сблъсък срещу Сърбия в последния кръг само след няколко дни.

Мачът в Дъблин премина в динамично темпо с атаки и към двете врати. В 25-ата минута гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като двама ирландци връхлетяха Роналдо в наказателното поле, но не получих наказателен удар. В ответната атака Руй Патрисио отрази опасен удар при опит за центриране на Робинсън. Две минути след центриране от пряк свободен удра и две последователни грешки на Бруно Фернандеш и Пепе, Огбене стреля опасно с глава от 4-5 метра, но топката прфемина встрани от вратата.

Двайсетина минути след началото на втората част Андре Силва намери по перфектен начин Кристиано Роналдо с центриране отдясно, но ударът с глава на нападателя мина на сантиметри от десния страничен стълб на Базуну. Четвърт час преди края се откри най-сериозната възможност за домакините. Огбене с пас по земя намери нахлулия Стивънс около точката за дузпата, а последният от своя страна прати топката високо над вратата. Минута по-късно Роналдо стреля от границата на наказателното поле, а топката мина близо до вратата на Базузну.

Пепе си изкара втори жълт картон за удар с лакът срещу Робинсън десетина минути преди края и "мореплавателите" завършиха мача в намален състав. До края на мача само Роналдо имаше шанс за гол, но не намери целта.

След равенството Португалия събра 17 точки на върха, колкото има и Сърбия преди мача им в Лисабон тази неделя. Ейре е на четвъртата позиция с 6 точки.

Кристиано Роналдо след мача

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола