Младежите ни излизат срещу отбор за 76 милиона

"Лъвчетата" ни ще мерят сили с Нидерландия днес от 19:45 часа

Тази вечер младежкият ни национален отбор по футбол излиза в квалификационен мач срещу фаворита в групата Нидерландия. Срещата стартира в 19:45 часа.

„Лалетата“ изненадващо са втори със 7 точки, но са и с двубой по-малко от лидера Швейцария, който е с 10 пункта. Отборът на селекционера Ервин дан де Лоол няма загуба до момента, като спечели две срещи и направи едно реми – именно с „кръстоносците“. В 3 срещи до момента в квалификациите „лалетата“ са реализирали 10 гола, повече от 3 на мач. Младите „лъвове“ пък заемат четвъртата позиция с актив от 6 точки след две победи и две загуби и голава разлика от 7:5.

Нидерландия обаче впечатлява със селекция за точно 76,5 милиона евро, тоест 10 пъти по-скъпи от нашите (7,18 милиона евро). Най-скъп е десният бек от Байер Леверкузен Джереми Фримпонг, оценен на 15 милиона евро.

Играчът, който обаче е най-познат у нас, е нападателят на Байерн Мюнхен Джошуа Зиркзее. Той е оценен на 8 милиона евро, а в момента играе под наем в Андерлехт, като от началото на сезона има 6 гола в 12 срещи в Юпилерлигата. 20-годишният нападател има 16 срещи и 4 попадения за първия тим на Байерн. Той обаче трудно може да се бори за място с машината Роберт Левандовски и заради това „баварците“ решиха да го изпратят в друг отбор, за да трупа минути.

Ясно е, че целта на „лъвчетата“ днес в Алмере ще е да паднат с по-малко. Ако стигнем до реми, това ще е огромен успех, защото в 3 срещи до момента в квалификациите „лалетата“ са реализирали 10 гола, повече от 3 на мач.

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона