СЛЕД ДРАМА С ДУЗПИ: Монтана е на четвъртфинал за Купата

Левски (Крумовград) отпадна след луд мач с отменен гол, 2 греди и 4 попадения

Отборът на Монтана взе последната вакантна квота за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, която отрежда домакинство на Лудогорец в следващия кръг.

Това стана след много драматичен мач, спечелен с дузпи срещу третодивизионния Левски в Крумовград.

Феновете на стадиона видяха отменено попадение на своите любимци и 2 греди на гостите, след като редовното време приключи при 1:1, продълженията при 2:2, а наказателните удари при 1:3 за гостите.

Домакините отстраниха елитния Царско село в предишната фаза, но мечтите им за още по-голям подвиг приключиха в осминафиналите.

Иначе те стигнаха първи до гол днес, след като откриха резултата още в 26-ата минута. Тогава Боримир Карамфилов бе изведен зад гърба на защитата на гостите и се разписа от малък ъгъл.

Монтана обаче отговори веднага след подновяването на играта от центъра. Мехди Уамри изравни с удар по земя в 27-ата минута, за да направи 1:1.

Ремито се запази до почивката, макар че в 30-ата минута гостите удариха греда, както и след паузата.

Така се стигна до продължения, които предложиха много емоции на феновете. В 95-ата минута вратарят на Монтана спаси опасен изстрел на Карамфилов, а в 99-ата гол на домакините беше отменен.

В 102-ата пък шут от дистанция на Николай Николов срещна за втори път гредата на Левски (Крумовград).

След още 4 минути гостите направиха пълен обрат, след като Владислав Цеков беше изведен технично с пета сам срещу вратаря и елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Благой Макенджиев – 1:2.

Това се случи в 106-ата минута, а в 115-ата стражът на Монтана трябваше да се намесва, за да опази аванса на своите.

Той обаче бе безпомощен секунди преди края на продълженията, тъй като в 118-ата минута Ахмед Осман матира Петър Петров и така победителят трябваше да се определи с дузпи.

Двата отбора не можаха да отбележат при първите си опити, но после Цеков бе точен и изведе Монтана напред в резултата. После пък стражът на тима спаси изпълнението на Мартин Симеонов, а Димитър Буров вкара - 2:0 за Монтана.

Последва размяна на попадения, за да се стигне до изстрел на Радослав Димитров над вратата, който сложи точка на спора и прати Монтана на четвъртфинал след 3:1 при наказателните удари.

ЛЕВСКИ (КРУМОВГРАД) - МОНТАНА 3:5 след дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 след прод.)
1:0 Боримир Карамфилов (26)
1:1 Мехди Уамри (27)
1:2 Владислав Цеков (106)
2:2 Ахмед Осман (118)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ (КРУМОВГРАД): Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Жиру Кеда, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ;

МОНТАНА: Петър Петров, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Мехди Уамри;