Две дузпи, два гола и три точки за Юве срещу Лацио на "Олимпико" (ВИДЕО)

Леонардо Бонучи собственоръчно донесе победата за "Старата госпожа" в Рим

Ювентус стигна до успех с 2:0 над Лацио в дербито между тях в 13-ия кръг на Серия А.

"Старата госпожа" не блесна с игра, но две дузпи й донесоха ценни три точки, с които се доближи до топ 4.

В четвъртата минута Киеза се опита да пробие през защитата на домакините, но те се справиха с него и му отнеха топката. В 15-ата минута се наложи Данило да бъде заменен от Деян Кулушевски заради контузия.

В 20-ата Данило Каталди фаулира Алваро Мората в наказателното си поле. Съдията провери ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Оттам Бонучи с мощен шут откри резултата за гостите. След това "бианкочелестите" подложиха противника си на натиск, който обаче не доведе до никакъв резултат. Така се стигна до 41-ата минута, когато Мората пробва акробатичен удар, с който прати топката в аут.

В 48-ата минута Кулушевски опита шут по земя, но Хосе Рейна с крак изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Бонучи пропусна да се разпише още веднъж от чудесна позиция. В 75-ата минута Мойс Кийн влезе в игра и се опита да застраши вратата на домакините, като първо негов удар беше блокиран, а след това стреля много неточно с глава. В 81-ата минута Киеза преодоля излезлия извън наказателното си поле Рейна.

Вратарят обаче го застигна и го фаулира с шпагат. Марко Ди Бело за втори път в мача посочи бялата точка. Домакините претендираха за фал в атака в зародиша на нападанието, но съдията потвърди своето решение. Така Бонучи получи възможност да реализира втория си гол в двубоя и го направи. В 89-ата минута Кийн направи впечатляващ дрибъл, но стреля в обсега на вратаря и така резултатът остана непроменен.

Лацио - Ювентус 0:2
0:1 Бонучи 23 дузпа
0:2 Бонучи 83 дузпа

Стартови състави:

Лацио: Рейна, Ладзари, Луиз Фелипе, Ачерби, Хисай, Милинкович-Савич, Каталди, Луис Алберто, Фелие Андерсон, Педро, Закани

Ювентус: Счезни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Пелегрини, Куадрадо, Локатели, Макени, Рабио, Киеза, Мората

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира