В ИСПАНИЯ: Реал (Мадрид) окупира върха с разгром в Гранада (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белия балет“ спечели с 4:1, треньорът и халф на домакините бяха изгонени

Реал (Мадрид) оглави класирането в испанската футболна „Ла Лига“.

„Белия балет“ разгроми като гост Гранада с 4:1 в мач от 14-ия кръг и записа 13-а поредна победа над своя скромен съперник, за да превземе върха на таблицата.

Освен петте попадения, в срещата имаше куп пропуски и два червени картона за домакините, които останаха без своя халф Мончу и треньора си в средата на второто полувреме.

Още преди това обаче Реал бе решил всичко с голове на Марко Асенсио, Начо Фернандес и Винисуис Джуниор, а след това се разписа и Флоран Менди. Почетното попадение за Гранада пък бе дело на колумбийския голмайстор на тима Луис Суарес и падна в 34-ата минута.

Наставникът на гостите Карло Анчелоти трябваше да се справя без отсъстващите Еден Азар, Гарет Бейл, Федерико Валверде и Дани Себайос, като реши да остави на пейката Едер Милитао за сметка на Начо Фернандес.

Това се оказа печеливш ход, защото защитникът удвои резултата в 25-ата минута, след като в 19-ата Марко Асенсио откри резултата. В 34-ата пък голмайсторът на домакините Луис Суарес се разписа за 1:2.

Срещата започна с хубава атака на Реал, преминала през Дани Карвахал, Лука Модрич и Асенсио, ала Карим Бензема не можа да я завърши подобаващо.

В 6-ата минута пък Давид Алаба трябваше да се намесва решително, а в 13-ата същото стори и вратарят на домакините след изстрел на Винисуис.

Реал успя да открие резултата в 19-ата, когато Тони Кроос изведе Ансенсио и той не остави шансове на Максимиано – 1:0.

Само 6 минути по-късно гостите удвоиха. Кроос и Модрич комбинираха след корнер, последва пас към Начо, а той насочи топката първо в напречната греда, след което - в мрежата за 2:0.

След още 6 минути Реал можеше да оформи класиката, след като Асенсио засече добре, ала Алберто Соро изчисти от голлинията.

Последва гол за Гранада, въпреки далеч по-добрата игра на Реал. В 34-ата Винисиус загуби лесно и Луис Суарес стреля мощно, а след рикошет в Начо топката спря в мрежата – 1:2.

Още 6 минути по-късно домакините можеха и да изравнят, тъй като Каземиро за малко да си вкара автогол, ала Тибо Куртоа се справи с вещина.

Минута преди края на първата част и стражът на Гранада трябваше да показва класа, за да спре изстрел на Карим Бензема. Той го стори, така че почивката дойде при резултат 2:1 в полза на Реал.

Скоро след нея гостите отново дръпнаха с 2 попадения, тъй като в 56-ата минута Винисиус се възползва от асистенция на Модрич, за да завърши една образцова контраатака и да направи 3:1.

Интригата в срещата приключи окончателно в 67-ата минута, когато Мончу бе изгонен с директен червен картон заради задържане, а при протестите такъв получи и треньорът на домакините Морено.

В 76-ата минута дойде ред и на крайния защитник Ферлан Менди да се разпише. Той реализира красиво попадение за 4:1, така че победата на Реал вече не подлежеше на съмнение.

След нейното узаконяване с последния съдийски сигнал Реал (Мадрид) събра 30 точки и вече е едноличен лидер във временното класиране, на 2 пред преследвачите Севиля и Реал (Сосиедад).

Гранада пък вече е сред изпадащите с едва 11 точки от 13 изиграни мача и голова разлика 12:20.

ГРАНАДА
: Максимиано, Кини, Виктор Диас, Херман Санчес, Нева, Гоналон, Мончу, Рочина, Соро, Пуертас, Суарес;

РЕАЛ МАДРИД
: Куртоа, Карвахал, Начо, Алаба, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Асенсио, Винисиус, Бензема;

Разширен репортаж

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини