В ИСПАНИЯ: Десет от Реал Сосиедад не се дадоха на Валенсия (ВИДЕО)

Бетис с класика над Елче в „Ла Лига“

Реал Сосиедад и Валенсия регистрираха второ последователно равенство помежду си, след като приключиха при резултат 0:0 срещата от 14-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Домакините имаха териториален и игрови превес през по-голямата част на двубоя, но останаха с човек по-малко в 76-ата минута, когато капитанът им Ариц Елустондо бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това, те взеха точка и останаха непобедени в 13-и пореден двубой, а по този начин заеха второто място във временното класиране.

Сосиедад вече има 29 точки и е само на 1 от лидера Реал (Мадрид), докато Валенсия е с 18 на 10-а позиция в подреждането.

В друг мач от кръга, игран по-рано през деня, Бетис победи Елче с 3:0 и се утвърди на петото място.

Гостите стартираха отлично двубоя и в 12-ата минута Алекс Морено изведе Хуанми в наказателното поле, след което нападателят реализира в долния ляв ъгъл.

Малко по-късно гол на Вилиан Жозе бе отменен заради засада след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Логичното се случи в 24-ата минута, когато андулсийците вкараха ново попадение, след кто получиха право да изпълнят дузпа.

Вилиан Жозе застана зад топката и с красив изстрел под напречната греда реализира.

Три минути след гола Бетис удвои преднината си. Набил Фекир се възползва от грешка на съперник, след което хладнокръвно вкара трети гол в полза за тима си.

През второто полувреме домакините нямаха отговор на студения душ през първото и резултатът до края на двубоя не бе променен.

С победата Бетис събра 24 точки и има с 4 повече от шестия Барселона, докато Елче остана в опасната зона с 11 в своя актив.