Пирин без грешка във волейболното първенство

Тимът от Разлог със седма поредна победа

Волейболистите на Пирин (Разлог) остават непобедени в Efbet Супер Волей, след като постигнаха 7-а поредна победа. Воденият от играещия треньор Благовест Катранджиев тим се наложи като гост на новака Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 гейма (25:16, 21:25, 25:19, 25:23) в среща от междинния 7-и кръг, игран тази вечер в зала "Арена Сливница".

По този начин разложани продължават да са еднолично начело във временното класиране с 7 победи от 7 мача и 21 точки. Сливнишки герой пък е на 11-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 3 точки, но и два мача по-малко. В редовния 8-и кръг Пирин ще приеме Славия, а играчите на Мартин Стоев са отново домакини, но този път на шампиона Хебър (Пазарджик). И двата мача са в събота (27 ноември) от 18,00 часа.

Нов страхотен мач за Пирин изигра Спас Байрев, който бе над всички и заби 26 точки (6 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака - +16) за победата. Петър Петров добави още 15 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане - +6) за успеха.

За домакините от Сливнишки герой Ерик Стоев и опитните Методи Ананиев и Костадин Стойков, който влезе като резерва още в първия гейм, реализираха по 14 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.