Томова отпадна на осминафинал в Дубай

Българката си тръгва с 14 точки за световната ранглиста, където в момента се намира на 117-о място

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна на осминафиналите на турнира в Дубай на твърди кортове.

Шестата поставена отстъпи след повече от два часа игра в драматичен двубой на Виктория Кужмова от Словакия с 2:6, 6:4, 5:7.

В първата част словачката направи пробиви за 2:1 и за 5:2 и я спечели лесно.

В следващата Кужмова отнова започна с брейк, но Томова успя да го върне при 2:2. В деветия гейм 26-годишната софиянка отрази три точки за пробив преди да вземе подаването си. Веднага след това тя стигна до сетбол при сервис на съперничката и незабавно го реализира, за да изравни частите.

Двете тенисистки започнаха предпазливо в решаващия сет. Томова успя да проби от 15:40 в четвъртия гейм, но допусна моментално рибрейк. В седмия гейм българката отрази две поредни точки за пробив и взе подаването си за 4:3. Кужмова обаче направи брейк за 5:4 и после сервираше за място на четвъртфиналите. Вики обаче не се отчая и го върни, при това на нула. Словачката пак направи брейк и отново беше на гейм от победата. Този път тя поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол.

Томова си тръгва с 14 точки за световната ранглиста, където в момента се намира на 117-ото място.