СТУД И БОЙ ЗА ЦСКА В НОРВЕГИЯ: "Червените" паднаха и от Бодьо (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" с прилично второ полувреме, домакините продължават вече 22 мача да са без загуба във всички турнири

СТУД И БОЙ ЗА ЦСКА В НОРВЕГИЯ: "Червените" паднаха и от Бодьо  (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА записа ново поражение в Европа. "Червените" загубиха с 0:2 гостуването си на Бодьо/Глимт от груповата фаза на Лигата на Конференциите. Мачът срещу шампиона на Норвегия се игра на изкуствен терен и при минусови температури. "Армейците" изиграха слабо първо и прилично второ полувреме, но това не им бе достатъчно дори за равен.

Тимът на Стойчо Младенов все още няма победа от началото на турнира, като в актива си има записана само една точка. В последния мач от групите, ЦСКА приема италианския Рома в София. Бодьо пък е лидер във временното класиране и не познава загубата вече 22 мача поред във всички турнири.

Първата възможност беше за домакините и дойде в още в третата минута. Ботхайм получи подаване в наказателното поле на ЦСКА и стеля без да се бави. Страхотна реакция на Бусато обаче му попречи да вкара. Атаката на Бодьое продължи, за да се стигне до нов удар към българската врата, този път на Солбакен, но топката премина над вратата.

В шестата минута Бусато отново трябваше да се намесва решително. Ветлесен получи зад отбраната на "червените" и опита пас успоредно на голлинията. Вратарят обаче докосна топката, което бе достатъчно, за да не успее Ботхайм да я засече на празна врата. Пет по-късно най-активният футболист на Бодьо от началото на мача отново се озова на стрелкова позиция и шутира опасно, но покрай вратата.

ЦСКА показа зъби в 20-ата минута. Кайседо  надбяга Лоде и за момент се озова сам срещу вратаря, но вече бе скъсил прекалено много ъгъла. Той все пак успя от аутлинията да намери Йомов, който си спря топката, но бе блокиран преди и не успя да шутира.

Натискът на домакините даде резултат в 25-ата минута. Пелегрино намери Брунстад, който вкара с удар от въздуха в долния десен ъгъл на Бусато - 1:0.

Десет след това Греъм Кери пробва да изненада вратаря на домакините с далечен изстрел, но след рикошет топката излезе в ъглов удар, първият за „червените” в мача. След изпълнението му обаче не се стигна до опасност пред Хайкин.

Пелегрино изскочи очи в очи с Бусато в 45-ата минута, но шутира покрай дясната греда. В тази ситуация играчът на Бодьо бе в засада, но такава не бе маркирана от страничния съдия.

Десетина минути след подновяването на играта Кери центрира от корнер, Матей и Лам не успяха да играят с топката и тя попадна в Коайседо, чийто удар срещна тялото на съперников футболист и излезе в нов ъглов удар. След изпълнението му Лам стреля глава, но неточно. В 60-ата Йомов изведе Кайседо зад отбраната на Бодьо. Еквадорецът обаче беше притиснат в наказателното поле и не успя да отправи удар.

В 69-ата ЦСКА получи нов ъглов удар. Този път защитниците на Бодьо успяха да изчистят. Топката обаче попадна на крака на Яник Вилдсхут, който стреля, но доста неточно. Четвърт час преди края на редовното време. Тибо Вион шутира от ъгъла на наказателното поле, Никита Хаикин обаче спаси.

Бодьо сложи точка на спора в 85-ата минута. Ерик Ботаим беше изведен от Ола Солбакен, демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле и с шут в долния десен ъгъл оформи крайното 2:0. Дълбоко в добавеното време и гредата спаси ЦСКА.

БОДЬО - ЦСКА 2:0
1:0 Брунстад 25
2:0 Ботаим 86

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОДЬО/ГЛИМТ: 12. Хайкин, 5. Бьоркан, 2. Лоде, 18. Мое, 3. Самстед, 10. Ветлесен, 7. Берг, 19. Брунстад, 11. Пелегрино, 20. Ботаим, 9. Солбакен

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 9. Кайседо, 8. Кери

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор