Рома писа "четворка" на Зоря и вече гледа към елиминациите в ЛК (ВИДЕО)

Тами Ейбрахам вкара страхотен гол на "Олимпико"

Срещата стартира с агресивно темпо и в рамките на 7 минути двата тима си размениха по една опасна възможност. Първо домакините пропуснаха чудесен шанс, след като Тами Ейбрахам овладя центриране, но прати топката над напречната греда.

Последва отговор от Лоро Цвек, чийто снаряд бе париран от прекрасната намеса на Руи Патрисио.  Все пак Рома поведе след само 15 минути игра. Стефан Ел Шаарауи демонстрира страхотен поглед и подаде към Карлес Перес, който не сбърка и с изстрел от близка дистанция прати топката в мрежата на противника за 1:0.

В 28-ата минута Николо Дзаниоло стреля от ръба на наказателното поле, но Дмитро Мацупара опази вратата си. Пет минути по-късно стражът на гостите остана безсилен при новия изстрел на Дзаниоло, който удвои аванса на "вълците".

Рома стартира втората част с попадение, след като Дзаниоло асистира на Тами Ейбрахам, който чукна топката в опразнената мрежа за 3:0. Последваха нови две възможности за Рома, но Тами Ейбрахам прати кълбото встрани от целта.  Все пак натискът на момчетата на Жозе Моуриньо даде резултат и 15-ина минути преди последния съдийски сигнал отново Ейбрахам покачи до 4:0.

В самия край на мача "вълците" имаха възможността да направят победата си още по-изразителна, но Елдор Шомуродов отправи твърде слаб изстрел, който не затрудн стража на Зоря.

Така Рома запази втората позиция във временното класиране на Група С, докато Бодьо/Глимт остава начело, след като надви ЦСКА.

Лукаку също се реши: Ще стяга куфарите за Саудитска Арабия