РАДОСТ НА "ТИЧА": Черно море надви Берое и проби до третото място в efbet Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Генадий Ганев спаси гостите от по-голяма загуба, тимът на Илиан Илиев е в серия от шест мача без загуба

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Берое от 16-ия кръг на efbet Лига. Леандро Андраде вкара попадението, а вратарят на гостите Генадий Ганев ги спаси от по-голяма загуба. Така серията на "моряците" без загуба набъбна на шест мача и тимът проби до третото място в класирането. Варненци имат 28 точки, с една по-малко от втория ЦСКА, който обаче е изиграл четири мача по-малко. Берое е на шеста позиция с 21 т.

В началните минути на срещата гостите от Стара Загора бяха по-активни и изпълниха три корнера, един от които доведе до сериозен хаос в наказателното поле на Черно море, но до завършващ удар във вратата на Иван Дюлгеров не се стигна.В 10-ата минута капитанът на домакините Даниел Димов опита да изведе Евгений Сердюк зад защитата на Берое, но вратарят Генадий Ганев внимаваше и пръв стигна до топката.

В 16-aта минута дойде и първия точен удар в мача. Пабло Гарсия излезе сам срещу вратаря на гостите, но Ганев го затвори добре и спаси. Десет след това Черно море беше много близо до отбелязването на гол. Леандро Андраде проби отляво и центрира към Сердюк, който стреля от въздуха. Стражът на Берое обаче отново се намеси блестящо.

Три по-късно Димов засече с глава центриране от корнер, но Ганев за пореден път не позволи да бъде преодолян.

В първата минута от добавеното време Сердюк получи неудобно центриране отляво, но все пак успя да нанесе удар, който обаче беше изключително неточен.

Пет минути след началото на второто полувреме Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, но Дюлгеров излезе и улови топката. В ответната атака Васил Панайотов проби в наказателното поле. Последва пас към Сердюк, но изстрелът на украинският нападател беше блокиран.

Черно море и Берое продължиха да изпитват трудности със създаването на чисти положения. Все пак в 64-ата минута Василев намери Перейра, който стреля без забавяне от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда на Дюлгеров. Така се стигна до 74-ата минута, когато Василев се пребори за топката, след което подаде на Попов. Десният бек на "моряците" подаде по земя към Андраде, който разстреля Ганев - 1:0.

Берое опита да отвърне на предизвикателството, но до края на срещата така и не застраши варненската врата. От своя страна футболистите на Илиан Илиев имаха две-три възможности да организират опасни контраатаки, но не се възползваха от отворилите им се празни пространства, а веднъж Сердюк стреля от трудна позиция покрай вратата.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Леандро Андраде (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3.  Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк

БЕРОЕ: 33. Генадий Юриевич Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10. Даниел Генов, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра