ПЪЛЕН НАПРЕД: Локо (Пд) надви и Пирин, нахлу в топ 6 (ВИДЕО)

Георги Минчев с нов хеттрик за полувреме при 3:2 в Благоевград

Отборът на Локомотив (Плодив) постигна ценна победа, побеждавайки с 3:2 като гост Пирин в Благоевград. Хеттрик за тима на Александър Тунчев реазирира Георги Минчев.

Домакините бяха малко по-активни през първите 10 минути, но не създадоха нищо опасно пред вратата на Лукас Редер. Постепенно гостите от Пловдив започваха да пресират Пирин и да владеят повече топката. В 17-ата минута Бирсент Карагерен спринтира по дясното крило, влезе в наказателното поле на Пирин. Пасът му обаче към Георги Минчев бе твърде силен и неточен.

Пирин поведе в резултата в 29-ата минута. Станислав Костов се измъкна от защитата на Локомотив, стреля с десния крак, но ударът му бе блокиран. Защитниците на гостите не се ориентираха добре в ситуацията, а топката отново попадна у Станислав Костов, който с левия крак от въздуха я прати в мрежата за 1:0.

В 38-ата минута Димитър Илиев проби по лявото крило и нахлу в наказателното поле на Пирин, там обаче притича Николай Бодуров, който изби топката в ъглов удар.

Последва нова атака на Локовотив в 42-ата минута. Топката стигна до Лукас Салинас. Той проби през центъра и стреля от далечно разстояние, но след рикошет топката намали скоростта си и Хенгелман я хвана безпроблемно.

След почивката играта продължи да е между двете наказателни полета. Локомотив изравни в 58-ата минута чрез Георги Минчев. Умарбаев получи от Томашевич пред наказателното поле и центрира. Минчев успя да изпревари Бодуров и насочи топката в левия ъгъл за 1:1. Четири минути след това Георги Минчев отбеляза втория си гол. Нападателят се разписа за седми път от началото на сезона, след като получи пас от Димитър Илиев и направи резултата 1:2.

В 86-ата минута обаче една атака на гостите доведе до дузпа в тяхна полза. Карагерен нахлу отдясно в наказателното поле, където Иван Тасев го фаулира и съдията Никола Попов веднага показа бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Георги Минчев, който не сгреши и с удар по земя в центъра прати топката в мрежата на Пирин, като по този начин оформи своя хеттрик.

Този гол обаче не пречупи "орлетата" и те тръгнаха в атака. В 90-ата минута Тасев беше съборен в наказателното от Гомис и Никола Попов отново показа точката за изпълнение на наказателен удар. Зад топката застана Станислав Манолев, чийто удар беше безкомпромисен и така намали резултата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (73 - 17. Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев (82 - 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев (66 - 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 45. Христофор Хубчев

Треньор: Уорън Фийни

Локо Пд: 71. Лукас Редер, 2. Олексей Биков (71 - 20. Милош Петрович), 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис (90 - 25. Артур Крачун), 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 20. Милош Петрович, 7. Шакил Сно, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов

Съдия: Никола Попов

Ж.к. Йосип Томашевич (Локомотив Пд), Светослав Дяков (Пирин), Кристиан Гомис (Локомотив), Лукас Редер (Локомотив)

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен