ГОЛЯМА БИТКА: Арда и Левски се "занулиха" в Кърджали (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините с по-чисти шансове за гол, но не преодоляха солиден Ники Михайлов

Арда и Левски не успяха да си вкарат и да се победят в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига, завършил 0:0 на "Арена Арда".

Със спечелената точка Левски има актив от 19 на осмата позиция, а Арда е с точка по-малко на деветото място.

В следващия кръг на родното първенство, който е междинен, Арда ще пътува до Разград за двубой срещу шампиона Лудогорец в четвъртък, а Левски ще гостува на Царско село в сряда.

Арда стигна до първи корнер в 3-ата минута, но изпълнението му премина без опасност за Михайлов. Левски тръгна в контраатака, която бе спряна от Давид Кики, а бившият футболист на Монтана поде атака за домакините, която завърши с неточен удар на Жуниньо.

В 10-ата минута Славко Матич трябваше да извърши принудителна смяна, след като Атанас Зехиров се контузи, а на негово място влезе юношата на Левски Илия Юруков.

В 16-ата минута Левски стигна до добра възможност, като след центриране от корнер топката стигна до Гьоко Зайков, но той стреля право в Караджов. В 25-ата минута Арда изпълни корнер, след който Ники Михайлов увисна, а Милен Желев не успя да изпрати топката във вратата. Три минути след това Михайлов се намеси решително след изстрел от дъгата на наказателното поле на Иван Коконов.

В следващите минути двата тима продължиха с надлъгването, но попадение така и не падна. В края на първата част Спас Делев опита удар от дистанция, но не затрудни Михайлов.

Втората част започна с удар по земя на Иван Коконов, но топката мина покрай вратата на гостите. В 49-ата минута Марин Петков стреля над вратата от пряк свободен удар.

В 56-ата минута Спас Делев получи дълго подаване в наказателното поле, но в последния момент Галчев успя да избие в корнер. Две минути след това Станимир Стоилов извърши първата си смяна, заменяйки Димитър Костадинов със Здравко Димитров.

В 74-ата минута влезлият като резерва Тонислав Йорданов центрира в наказателното поле, а Иван Горанов с глава изчисти. Четири минути след това "сините" искаха дузпа за игра с ръка на футболист на Арда след изстрел на Ради Цонев, при който топката се спря в Иван Коконов.

В 81-ата минута Николай Михайлов се намеси решаващо, отразявайки изстрел на Иван Коконов. Четири минути преди края Спас Делев върна към Светослав Ковачев, който стреля на сантиметри над напречната греда.

АРДА - ЛЕВСКИ 0:0

Арда: 12 Иван Караджов ,8 Милен Желев , 9 Спас Делев , 17 Иван Коконов , 18 Слободан Рубежич , 24 Алекс Петков , 25 Енагнон КИКИ , 37 Едимар Жуниор, 70 Христо Иванов , 80 Лъчезар Котев , 81 Атанас Зехиров

Треньор: Славко Матич

Левски: 13 Николай Михайлов , 3 Гьоко Зайков , 10 Борислав Цонев , 19 Билал Бари , 20 Димитър Костадинов , 21 Радослав Цонев , 22 Патрик-Габриел Галчев , 4 Иван Горанов , 33 Хосе Чембърс , 88 Марин Петков , 89 Андриан Краев

Треньор: Станимир Стоилов

Нанвков: Ще променим начина на игра