Байерн превзе върха с нов успех и рекорд в Германия (ВИДЕО)

Баварците победиха Арминия с хубав гол на Сане

Байерн (Мюнхен) победи Арминия (Билефелд) с минималното 1:0 в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение в срещата, играна на „Алианц Арена“, отбеляза Лерой Сане в 71-ата минута.

С него баварците поставиха нов рекорд - 102 гола в първенство за една календарна година, подобрявайки постижението от 101 попадения на Кьолн през 1977-а.

В предишния си мач за първенство шампионите загубиха с 1:2 от Аугсбург, но през седмицата се реваншираха с успех с 2:0 над Динамо (Киев) в Шампионската лига, а днес отново не сгрешиха.

Гостите от Билефелд стартираха силно и още в 5-ата минута Клос пропусна да открие от няколко метра.

Само две по-късно обаче Томас Мюлер засече центриране и насочи топката към долния ляв ъгъл на Ортега, но там футболист на гостите изчисти. Секунди по-късно световният шампион отново застраши вратаря, но той отрази.

Последва опасен изстрел на Лерой Сане в 13-ата минута, като шампионите вече бяха взели контрола върху играта. В 16-ата дойде и първия 100-процентов шанс за Байерн, като Алфонсо Дейвис слаломира между футболистите на съперника и излезе сам срещу Ортега, но той парира.

Опасностите пред вратата на гостите не стихваха и в 21-вата Мюлер пак застраши с удар от въздуха, но и този път не се стигна до попадение. Левандовски напомни, че е на терена с удар в 24-ата, но след рикошет кълбото излезе в корнер. Последваха нови шансове пред Лева и Дейвис, но до гол така и не се стигаше.

Само 40 секунди след подновяването на играта за втората част бяха необходими на баварците да създадат нова опасност, но ударът на Сане мина край гредата. Фланговият нападател направи нов голям пропуск в 58-ата, когато оставаше само да насочи топката в мрежата от 7-8 метра, но не уцели вратата.

В 66-ата минута пък Роберт Левандовски се размина на сантиметри от това да засече на празна врата подаване на Коман, но все пак натискът на баварците доведе до много красив гол.

Той падна в 71-вата минута, когато Сане матира Ортега с шут с левия крак от около 20 метра - 1:0.

Последва пропуск на Коман, при който вратарят се намеси отлично, а в 79-ата минута гредата спря появилия се Серж Гнабри да удвои резултата.

Той се запази такъв до края и така Байерн събра 31 точки, за да оглави класирането, докато Арминия остана на предпоследна позиция с 9 точки от 13 мача.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини