В ПОЛША: Чорбаджийски се разписа, но Стал падна от Шльонск (ВИДЕО)

Като резерва за тима от Мелец при поражението с 1:2 днес влезе друг българин - Алекс Колев

Българският защитник Божидар Чорбаджийски вкара гол за Стал (Мелец), но отборът му допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Шльонск (Вроцлав) от 16-ия кръг на полската Екстракласа.

Юношата на ЦСКА се разписа с глава в 80-ата минута. Като резерва за Стал влезе Алекс Колев.

Гостите могат да съжаляват за крайния резултат, защото играха цяло второ полувреме с човек повече.

Червен картон в 42-ата минута получи Конрад Поправа от Шльонск. Малко по-късно попадение на Коки Хинокио от Стал беше отменено заради игра с ръка.

Всичко най-интересно в двубоя се случи в последния четвърт час. В 77-ата минута Матеуш Прашелик от Шльонск стреля извън наказателното поле, топката рикошира в бранител на гостите и влезе във вратата.

Малко по-късно Давид Корт центрира от статично положение, а Чорбаджийски наказа лошото излизане на вратаря Матуш Путноцки и изравни. Веднага след центъра домакините организираха хубава атака, завършила с победен гол на Петер Шварц.

В друг мач от кръга Гурник (Забже) се наложи с 2:1 като гост на Гурник (Лечна).

Един от головете за успеха вкара бившият германски национал Лукас Подолски. Ветеранът се разписа и преди седмица срещу Легия (Варшава), а днес изравни в 10-ата минута с бомбен шут, при който и гредата помогна на топката да влезе във вратата.

В класирането начело са Лех (Познан) и Погон (Шчечин) с по 32 точки, следвани от Лехия (Гданск) с 30. Стал на Чорбаджийски и Алекс Колев е на 10-о място с 21 точки, колкото имат още три отбора - Пяст Гливице, Ягелония и Гурник (Забже).

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)