ОБЗОР: Маями удари и Чикаго в НБА

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии след тях

Маями Хийт превзе втората позиция в Източната конференция, след като записа шестата си победа в последните осем мача от редовния сезон на НБА.

Баскетболистите на Ерик Сполстра затвърдиха добрите впечатления с успех над Чикаго Булс с крайното 107:104 (27:20, 22:26, 23:28, 35:30) при визитата си в “Юнайтед Сентър”.

В герой за победата на “горещите” се превърна плеймейкърът на тима Кайл Лаури, който наказа “биковете” с редица важни стрелби от дистанция в последната четвърт.

При резултат 83:82 в полза на Маями Лаури наниза две поредни тройки, за да вдигне аванса на своя тим на седем точки, а в последните три минути на два пъти спря устрема на домакините чрез третата си точна стрелба зад арката за 95:89 и успешен пробив към коша за 104:99.

Резервата Гейб Винсънт бе най-резултатен за Маями със своите 20 точки и 5 асистенции. Веднага след него се нареди Лаури с 19 точки, 5 борби и 6 завършващи подавания, Джими Бътлър записа 18 точки, 5 асистенции и 5 откраднати топки, Дънкан Робинсън се отчете с 16 точки, а Макс Струс вкара 13.

ДеМар ДеРоузън наниза 28 точки и хвана 7 борби за Булс. Алекс Карузо направи впечатляващо включване от пейката с рекордните му за сезона 22 точки плюс още 6 асистенции, Зак ЛаВийн добави 16 точки, а Лонзо Бол завърши с “дабъл-дабъл” от 11 точки, 11 борби и 6 асистенции.

Във временното класиране Маями излиза на второ място на Изток с баланс от 13 победи и 7 загуби, веднага след лидера Бруклин, който е с 14-6. Чикаго е на четвърта позиция с 13 успеха и 8 поражения на сметката си.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бруклин 14 победи и 6 загуби, Ню Йорк Никс 11/9, Бостън и Филаделфия 10/10

Централна дивизия: Чикаго 13/8, Милуоки 12/8, Кливланд 10/10

Югоизточна дивизия: Маями и Вашингтон по 13/7, Шарлът 13/9