ЗРЕЛИЩЕ НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": Вдъхновен Локо (Сф) на косъм от победата срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-черните" на два пъти повеждаха при 2:2 в столичното дерби

Локомотив (София) и ЦСКА 1948 завършиха наравно 2:2 в много интригуващ мач на "Васил Левски".

"Железничарите" повеждаха на два пъти в мача, но символичният гост успя да спаси точката.

Първата по-опасна атака беше за гостите от ЦСКА 1948. В 5-ата минута Крум Стоянов проби през центъра, но се полакуми и футболист на домакините му отне топката с шпагат. Тя все пак стигна до Георги Русев, който върна към Емил Мартинов. Халфът не се забави и стреля от повече от 25 метра, но крайно неточно и топката мина над вратата.

Две минути по-късно Раел Лолала получи топката след центриране отдясно, но не можа да нанесе хубав удар и топката излезе в тъч.

В 14-ата минута гостите допуснаха грешка в защита, като топката стигна до Божидар Кацаров на десния ъгъл на наказателното поле. Там Симеон Петров влезе остро в краката на полузащитника на столичните "железничари" и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа.  Зад топката на бялата точка застана Октавио, който стреля силно и прати топката в долния десен ъгъл на Даниел Наумов - 1:0.

Радостта на Локо Сф продължи едва три минути, тъй като Георги Русев моментално върна равенството. Крум Стоянов напредна отляво и подаде успредно на голлинията към Георги Русев, който с лекота прати топката във вратата на Любенов. Голът бе проверен с ВАР заради съмнения за засада, но след проверката попадението бе зачетено.

В 24-ата минута Александър Александров прати топката в мрежата на Наумов, но след дълга ВАР проверка голът бе отменен заради засада. В самия край на първата част ЦСКА 1948 получи правото да изпълнява свободен удар. Александров изненада и отправи директен изстрел, но топката срещна напречната греда.

В самия край на първата част обаче Александър Александров беше точен и Локо отново излезе напред в резултата. Александров получи подаване от Раел Лолала и имаше цялото време на света да нагласи топката на левия си крак и да стреля. Наумов не успя да се намеси, а от непосредствена близост Димитър Пиргов чукна топката, която влетя в мрежата.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа на символичните домакини, след като топката срещна ръката на Крум Стоянов, която обаче бе плътно прилепена до тялото му.

В 58-ата минута Ивайло Чочев стреля директно от свободен удар. Стената подлъга Александър Любенов, който се хвърли в грешния ъгъл, след което опита да поправи грешката си, но бе твърде късно и топката влетя в мрежата му.

Десетина минути преди края на мача се наложи съдийска смяна. Главният рефер на двубоя - Ивайло Стоянов, даде знак, че няма да успее да продължи срещата заради проблеми с левия прасец и бе заменен от четвъртия съдия Васимир Маруан Ел-Хатиб.

Така Локо София събра 15 точки на 11-то място, а ЦСКА 1948 е на позиция пред тях със същия актив.

Локо София - ЦСКА 1948 2:2
1:0 Октавио 17 (дузпа)