СЛЕД ДРАМА В КОМАТЕВО: Ботев (Пловдив) влезе в тройката с инфарктна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Канарчетата“ оставиха Ботев (Враца) без победа в 15-и пореден мач, два гола бяха отменени

Ботев (Пловдив) остана непобеден от съименника си от Враца в пети пореден сблъсък, след като спечели с 2:1 в Коматево.

Домакините ликуваха след първия мач от програмата на 17-ия кръг във футболната ни efbet Лига с голове на Маркиньос и Емануел Току, докато точен за гостите бе резервата Дориан Бабунски.

Пореден силен двубой на вратата на Ботев (Враца) изигра вратарят Красимир Костов, но такъв имаха и двама от лидерите на „канарчетата“ – Тодор Неделев и Маркиньос.

Първият подаде за двете попадения на своите, благодарение на които пловдивчани заеха третото място във временното класиране.

Домакините започнаха силно срещата и вкараха гол след едва 99 секунди игра.

Маркиньос се разписа след извеждащ пас на Тодор Неделев още във 2-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада, която бе потвърдена след разглеждане на ситуацията с VAR.

Последва по едно опасно центриране отляво и от двата отбора, но защитите на съперниците се справиха, а в 10-ата минута силен изстрел на Маркиньос от границата на наказателното поле профуча покрай вратата, благодарение и на силния вятър, който духаше в Коматево.

Нямаше обаче какво да спре бразилецът в 11-ата минута, когато той отново бе изведен отлично от Тодор Неделев зад гърба на защитата и реализира, а претенциите на гостите за засада този път не бяха потвърдени от VAR и Ботев Пд поведе с 1:0.

В 16-ата минута и самият Неделев беше близо до попадение, но след изпълнен от него свободен удар топката премина покрай страничната греда.

В 24-ата минута нов изстрел на Неделев бе блокиран, а в 26-ата опит на Маркиньос бе спасен с вещина от вратаря на гостите Красимир Костов.

В 33-ата минута Маркиньос опита удар със задна ножица, но не можа да намери целта с атрактивното си изпълнение.

До края на първото полувреме Красимир Костов направи още едно важно спасяване и така домакините се прибраха на почивка с минимален аванс.

Това накара наставникът на гостите да пусне в игра за началото на второто полувреме оставения изненадващо сред резервите нападател Дориан Бабунски.

Македонецът бе на косъм от това да изравни скоро след подновяването на играта, след като бе изведен сам срещу вратаря, но прати топката по диагонала в страничната греда.

Ботев (Пловдив) вкара втория си гол в ответната атака и той бе изключително красив.

Отново Неделев се отчете с асистенция, но по-важното в случая бе какво направи Емануел Току. Ганаецът напредна и със страхотен шут от дистанция, насочен точно в далечния горен ъгъл, матира Костов, за да удвои аванса на домакините – 2:0.

Малко преди изтичането на първия игрови час Маркиньос можеше да направи резултата класически, но Костов показа класа и спаси.

Последваха още две ключови намеси на капитана на врачани, който отрази опасен изстрел на този на домакините в 72-ата минута, избивайки в корнер.

Шест по-късно Ботев (Враца) намали резултата. В 78-ата резервата Бабунски засече от воле, с гръб към вратата, центриране отдясно, за да направи резултата 2:1.

Последва още една намеса на Краси Костов, както и пропуск на Бауренски пред вратата на Ботев (Пловдив).

Минута преди края на редовното време домакините пропуснаха да решат всичко с диагонален изстрел покрай вратата, но въпреки това те успяха да вземат трите точки, защото попадение на Бабунски в добавеното време бе отменен заради засада.

След успеха Ботев Пд събра 29 точки, колкото има и вторият ЦСКА, но с 4 мача по-малко. Гостите пък останаха 12-и с едва 13 в своя актив, намирайки се в серия от 15 мача без победа!

Ботев Пд - Ботев Вр 2:1

1:0 Маркиньос (11)