Хайдук и Кристиан Димитров са на полуфинал за Купата на Хърватия

Българинът отново бе титуляр и записа пълни 90 минути на терена

Хайдук (Сплит) записа впечатляваща победа с 6:3 над Локомотива (Загреб) в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала за Купата на Хърватия. Още по-любопитно е, че този успех бе постигнат като гост. Българският национал Кристиан Димитров отново бе титуляр за гостите и записа пълни 90 минути на терена.

Първото полувреме не предвещаваше такъв развой на мача, като двата тима си размениха по един гол. Хайдук поведе чрез Филип Кровинович в 7-ата минута, а Локо изравни в 45-ата минута чрез Йосип Пиварич.

Гостите обаче нанесоха голям удар с три бързи гола в началото на втората част. Те бяха реализирани от Яни Атанасов в 51-ата, Марин Любичич в 53-ата и Марко Ливая в 57-ата минута.

Домакините върнаха един гол чрез Марко Дабро в 59-ата минута, но Хайдук заби нови две попадения чрез Атанасов в 66-ата и Емир Сахити в 90-ата минута, а още един гол бе отменен. В добавеното време автогол на Йосип Елез оформи крайното 3:6.

Така Хайдук стана вторият отбор, който намери място на 1/2-финала в турнира след Горица. Другите два четвъртфинала са утре и в тях се срещат Осиек и Славен (Копривница), както и Динамо (Загреб) и Риека.
ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)