ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

Днес се изиграха 7 от общо 9-те двубоя от програмата на междинния 20-и кръг във Втора футболна лига.

Хебър зарадва треньора Николай Митов с 2:0 срещу Янтра в мач №100 на специалиста начело на тима. Тимът от Пазарджик си свърши работата още преди почивката, когато паднаха и двете попадения. Ивайло Михайлов откри в 13-ата минута, а Евгени Игнатов удвои малко преди почивката.

Успехът качи Хебър на върха в класирането с 40 точки. Същият актив имат още Етър и Миньор, но момчетата на Ники Митов са най-добри показатели в преките двубои между трите отбора. "Виолетовите" пък са с мач по-малко. Утре те гостуват на Левски (Лом) и имат шанса да се върнат начело.

Миньор (Пк) спечели само точка при визитата си на дублиращия тим на Лудогорец в Разград - 1:1. Двубоят в Разград започна много добре за "орлите", които получиха право да изпълнят дузпа в 11-ата минута. Велислав Минков застана на бялата точка и не сбърка. Още до почивката обаче "чуковете" успяха да върнат попадението чрез Божидар Васев (34). Това се оказа и последният гол в срещата и двата отбора си разделиха по една точка.

Марица записа с нов успех у дома. Пловдивчани се наложиха с 2:0 над Спортист (Своге). Мартин Газиев даде аванс на пловдивчани с гол от фаул, а през втората част Мариян Тонев отбеляза поредното си попадение през кампанията. Валери Домовчийски се възползва от подхлъзване на защитник и пусна чудесно подаване към Тонев, а той не сбърка за 2:0.

Спартак (Варна) почива в този кръг, защото трябваше да играят с Нефтохимик, който бе изваден от групата.