В ЛУД МАЧ: Аталанта свали Наполи от първото място в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Джан Пиеро Гасперини записа пета поредна победа след два обрата на ст. "Диего Марадона"

В ЛУД МАЧ: Аталанта свали Наполи от  първото място в Италия  (ВИДЕО)

Аталанта свали Наполи от върха в Серия А!  Тимът на Джан Пиеро Гасперини спечели с 3:2 гостуването си на ст. "Диего Марадона" от 16-ия кръг. Мачът мина през два обрата преди белгамаските да запишат пета поредна победа.

След само седем минути игра Руслан Малиновский откри резултата за гостите. В 40-ата минута обаче Пьотр Желински изравни за Наполи.

След почивката домакините стигнаха до пълен обрат след гол на Дрис Мертенс, който се разписа в 47-ата минута.

В средата на полувремето Аталанта отново изравни резултата, след като Мерих Демирал се разписа. Пет минути по-късно се стигна до нов пълен обрат - Йосип Иличич намери Ремо Фройлер, който изведе Аталанта напред в резултата.

В края на срещата Марио Руи можеше да изравни за Наполи, но Хуан Мусо плонжира и спаси.

По този начин Аталанта се изкачи до четвъртото място в Серия А с актив от 34 точки и се доближи на само две от третия Наполи, който загуби лидерската си позиция. Начело в подреждането е Милав с 38 пункта, докато на второ място се нарежда Милан с 37.

В следващия кръг Наполи посреща Емполи, а Аталанта гостува на Верона.