В ИСПАНИЯ: Реал Мадрид дръпна с 8 точки на върха след 2:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Лука Йович смени контузилия се Бензема и блесна с гол и асистенция за 10 минути

Лидерът в испанския футболен елит Реал (Мадрид) постигна осма последователна победа във всички турнири.

Възпитаниците на Карло Анчелоти спечелиха с 2:0 визитата си от 16-ия кръг на Реал Сосиедад и вече имат 8 точки аванс на върха в класирането пред втория Севиля, който обаче е с мач по-малко.

След като по-рано през деня Барселона и шампионът Атлетико (Мадрид) понесоха поражения, сега „Белия балет“ се възползва по най-добрия начин, макар че загуби водещия си реализатор Карим Бензема заради контузия още в началото.

Заменилият го Лука Йович обаче блесна с гол и асистенция за Винисиус, който откри резултата секунди след почивката.

Гостите очаквано започнаха вихрено и още в 3-ата минута Бензема и Винисиус направиха двойно подаване, но ударът на бразилеца бе спасен от Ремиро.

В 9-ата отново двамата пак комбинираха, но после Родриго сгреши, а малко по-късно нападателят на домакините Александър Исак бе спрян с чудесна намеса от Едер Милитао.

За съжаление на столичани обаче головата им машина Бензема се контузи и трябваше да бъде заменен принудително още в 17-ата минута от Йович.

В 25-ата неговият съименник Лука Модрич отправи страхотен изстрел, но вратарят на домакините отговори с майсторско спасяване и нулевото реми се запази.

Минута преди изтичането на редовното време на първата част пък Реал Сосиедад можеше да открие резултата, ала шутът на Микел Оярсабал профуча покрай лявата греда на пазената от Тибо Куртоа врата.

Така почивката дойде при 0:0.

Секунди след началото на второто полувреме Реал (Мадрид) откри.

Винисиус засече от движение отличен пас на резервата Йович и даде аванс на гостите с 10-ия си шампионатен гол за сезона в 47-ата минута.

Десет по-късно самият Йович се разписа за първи път от 22 месеца насам в първенството след пас на Каземиро и оформи крайното 2:0.

След това наставникът на домакините извърши 4 смени в рамките на 7 минути, между 61-ата и 68-ата, опитвайки се да промени развоя на срещата, но резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

Той узакони победата на Реал (Мадрид), след която тимът събра 39 точки и вече има с 10 повече от Сосиедад, който загуби мястото си в топ 4 заради победите на Севиля и Бетис по-рано през деня.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид 0:2
0:1 Винисиус (47)
0:2 Лука Йович (57)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ СОСИЕДАД: 1. Ремиро, 3. Зубелдия, 5. Зубименди, 24. Льо Норман, 15. Диего Рико, 16. Гевара, 18. Горосабел, 23. Сьорлот, 11. Янузай, 10. Оярсабал, 19. Исак;

Треньор: Иманол Алгуасил

РЕАЛ МАДРИД: 1. Куртоа, 2. Карвахал, 3. Милитао, 4. Алаба, 23. Менди, 14. Каземиро, 8. Кроос, 10. Модрич, 21. Родриго, 20. Винисиус, 9. Бензема;

Треньор: Карло Анчелоти.