ОБЗОР: Спартак Вн с шеста поредна победа, залепи се за лидера Етър

Марек измъкна точка от Септември Сф с човек по-малко, вижте резултатите от днешните мачове във Втора лига

Спартак (Варна) записа шеста поредна победа! “Соколите” спечелиха с 2:1 гостуването си на Струмска слава от 21-ия кръг на Втора лига и се изкачиха на второто място в класирането. Варненци имат 42 точки, само с 1 по-малко от лидера Етър.

Още в деветата минута Иван Колев даде преднина на гостите, а в края на първата част Мехмед Сабри покачи до 2:0. Домакините от Радомир могат и да съжаляват, че се оттеглиха на почивка при този резултат, след като нацелиха и гредата през първите 45 минути. Втората част започна с бърз гол за Струмска слава, дело на Антон Тунгаров (48), но това се оказа крайно недостатъчно.

Септември (София) и Марек завършиха наравно 1:1 в среща от 21-ия кръг на Втора лига. Двата тима си размениха по един гол, а гостите от Дупница доиграха срещата с 10 души след червен картон на Иван Калайджийски. Столичани поведоха с гол на Каса в 33-ата минута. Атанас Кабов центрира наказателното поле, а където албанецът се извиси и засече с глава за 1:0.

Марек изравни от дузпа за игра с ръка на Арсов. Съдийското решение вбеси сериозно наставника Арангелов. Зад топката застана Близнаков, който вкара за 1:1. В началото на второто полувреме Марек остана с 10 души. Втори жълт картон получи Иван Калайджийски.

Марица измъкна трите точки при гостуването на Монтана. Пловдивчани спечелиха с 1:0, а попадението отбелза Валери Домовчийски в 80-ата минута. Той се възполза от отлично подаване на Илиян Йорданов. Гостите от имаха повече положения, но не ги оползотвориха. В петата минута Мариян Тонев учели гредата, а в 27-ата гол на Веселин Марчев беше отменен заради засада.

С успеха си Марица се доближи до Топ 4 и събра актив от 36 точки. Монтана заема 8-а позиция с 32 т.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили