Дамбраускас с нов успех в Хърватия (ВИДЕО)

Националът Кристиан Димитров резерва за Хайдук

Бившият треньор на Лудогорец и настоящ на Хайдук (Сплит) Валдас Дамбраускас продължава да записва победа след победа в хърватското първенство. Литовецът удари местния хегемон Динамо Загреб на техния стадион „Максимир“ в хърватската столица с 2:0. Българският национал Кристиан Димитров обаче остана резерва.
Българинът бе титуляр в предишните два двубоя на отбора, но във важните срещи явно Дамбраускас залага на други хора в защита, тъй като той не взе участие и в друга важна победа – 3:2 при гостуването на лидера Риека.
И двата гола в мача паднаха през второто полувреме. Първо Йосип Елез намери Марко Ливая в наказателното поле, който забеляза, че Доминик Ливакович е излязъл напред и успя да копне топката в мрежата за 0:1.
Мачът бе „затворен“ в даденото от рефера продължение. В 94-ата минута Марко Ливая подаде на Емир Сахити, който изпрати топката в долния ляв ъгъл.
Така Хайдук изпревари Динамо в класирането и застана на 3-то място само на 3 точки от лидера Риека. Това бе четвърта поредна победа на водения от Дамбраускас тим.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)