Три гола за 30 минути върнаха Лацио към победите (ВИДЕО)

Милинкович-Савич заби две попадения, а Имобиле добави едно а успеха на столичани

Лацио спечели с 3:1 гостуването си на Сампдория от 16-ия кръг на Серия "А". Столичани играха близо 25 минути с човек по-малко. Успехът изкачи тима, воден от Маурицио Сари, до седмото място в Серия А, а днешният домакин остава на незавидната 15-а позиция.

Лацио беше три мача без победа в първенството, като в 14-ия кръг преживя тежко поражение от Наполи с 0:4, а същия брой попадения получи и в 15-ия кръг, когато обаче завърши наравно с Удинезе. успехът днес бе изкован още през първото полувреме, в което лациалите реализираха и трите си попадения. Сампдория съумя да върне едно в предпоследната минута от редовното време.

Милинкович-Савич откри резултата още в 7-ата минута, когато получи хубаво подаване от Матия Дзакани в наказателното поле и, сам срещу вратаря, хладнокръвно прати топката в долния десен ъгъл. Десет минути по-късно Дзакани асистира и на Чиро Имобиле, извеждайки го в наказателното поле. Нападателят намери долния десен ъгъл на Аудеро.

В 37-ата минута Имобиле овладя подаване на Милинкович-Савич в наказателното поле, освободи се от пазача си и стреля в долния ляв ъгъл на Сампдория за 3:0. Около 20 минути след подновяването на играта сръбският халф получи жълт картон за нарушение и започна да репликира главния рефер. Това му донесе скоростен втори жълт картон и той остави отбора си с човек по-малко в 67'. Това позволи на Сампдория да върне едно попадение в 89' чрез Габиадини, но за повече отборът от Генуа нямаше сили.

ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия (ВИДЕО)

Нов блести с 2 гола за класика на Аталанта

Революционно решение за Серия А

Юве не се отказва от сръбския ас на Лацио

Милик остава и подписва за 3 години

Лацио мина през продължения, за да си уреди мач с Милан за Купата (ВИДЕО)

"Орлите" елиминираха Удинезе на 1/8-финалите, Имобиле герой

Чиро Имобиле се изравни с Кристиано Роналдо (ВИДЕО)

ГОЛЯМА ДРАМА НА "ОЛИМПИКО": Лацио измъкна точка срещу Емполи в 93-ата минута (ВИДЕО)