Нефтохимик 2010 е на 1/8-финал за Купата на CEV след обрат

Бургазлии се наложиха над швейцарския Шеноа с Димитър Маринков в състава

Нефтохимик 2010 се класираха за 1/8-финалите на втория по сила европейски турнир - Купата на CEV, след обрат срещу швейцарския Шеноа с Димитър Маринков в състава. Бургазлии се наложиха с 3:1 (17:25, 29:27, 25:21, 25:20) в реванша от надпреварата, изигран в зала "Младост" в морския град.

В първата среща помежду им вицешампионите надделяха след петгеймова битка на швейцарска земя.

Така вицешампионите продължават напред в турнира, където ще срещнат победителят от двойката Скра (Белхатув) - Дукла (Либерец).

Гостите от Швейцария поведоха от началото на срещата, като запазиха преднината си през цялото време. Така те закономерно взеха аванс. Във втората част играта бе равностойна до десетата точка, след което българските волейболисти поеха инициативата. В ключовите моменти обаче съперникът ги настигна и вкара интрига. Въпреки това бургазлии успяха да се съберат и да покажат повече воля и дух, изравнявайки резултата. Възходящата линия на Нефтохимик продължи и след това. Състезателите на Николай Желязков запазиха доминацията си, въпреки опитите на противника да ги преодолее. Така бургаският тим поведе в резултата. Решителният четвърти гейм протече под диктовката на домакините, които до края не срещнаха никакви проблеми и се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Юлиус Фиркал с 22 точки (2 аса, 1 блокада), Николай Колев добави 14 точки (5 блокади!). Калоян Балабанов завърши с 10 точки (2 аса, 1 блокада). За съперника Димитър Маринков се отчете с 11 точки (1 блокада). Страхиня Брзакович бе над всички с 25 точки (2 блокади).