КОШМАРЪТ ПРОДЪЛЖАВА! Атлетико М загуби и от Гранада (ВИДЕО)

Шампионът се смъкнаха до петото място в класирането на Ла Лига

Шампионът Атлетико Мадрид продължава да затъва в Ла Лига, след като загуби с 1:2 гостуването си на Гранада. Поражението беше четвърто поред за "дюшекчиите" в първенството и те се смъкнаха до петото място в класирането.

След по-малко от две минути игра Атлетико откри резултата след гол на Жоао Феликс, дошъл след асистенция на Тома Лемар. В 17-ата обаче домакините изравниха чрез Дарвин Мачис, който се възползва от подаване на Хорхе Молина.

В 28-ата минута Молина падна в наказателното поле на Атлетико, претендирайки за дузпа, но съдията не видя нарушение срещу футболиста на Гранада. В края на полувремето Жоао Феликс прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.

Именно Феликс имаше още два отлични шанса да отбележи - в продължението на първата част, а след това и в 61-вата минута, но и двата пъти не успя. При първата ситуация се намеси стражът на Гранада Машимиано, а при втората топката срещна гредата.

Гранада стигна до пълен обрат. Хорхе Молина, който даде асистенцията за първото попадение, се разписа във вратата на Атлетико, а асистенцията дойде от колумбиеца Луис Суарес.

В 81-вата минута Суарес можеше да вкара трети гол, но Ян Облак спаси. До края на срещата Атлетико създаде две опасни голови положения, открили се пред Анхел Кореа и Матеус Куня, но и двамата не успяха да вкарат.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2

Атлетико (Мадрид) с ключова победа над Жирона в битката за челните места (ВИДЕО)

Гризман вкара два гола за успеха на "дюшекчиите"