СЛЕД 9 ПОРЕДНИ ПОБЕДИ: Интер взе само точка от Аталанта (ВИДЕО)

Джеко се скъса да пропуска за шампионите

Аталанта прекъсна серията на Интер от девет поредни шампионтли победи. Мачът от 22-ия кръг на Серия "А" завърши 0:0. След това равенство "нерадзурите" остават лидери в класирането с 50 точки, но вече водят само с две на Милан в битката за шампионската титла. Бергамаските са на четвърта позиция с 42 пункта.

Първата по-интересна възможност дойде чак в 16-ата минута. Един Джеко засече центриране в наказателното поле, а ударът му профуча опасно близо до вратата на Аталанта.

Десет след това Алексис Санчес бе изведен на стрелкова позиция и нанесе мощен удар, но стражът на гостите Мусо блесна с отлична намеса. В 34-ата минута Джеко стреля от границата на пеналта, но крайно над вратата.

Домакините за пръв път тестваха Самир Ханданович в 39-ата минута, когато Матео Песина стреля с глава отблизо. Вратарят обаче внимаваше и спаси вратата си.

Две минути по-късно играчите на Аталанта обсадиха съдията с претенции за дузпа. Те претендираха, че срещу Марио Пашалич е извършено нарушение в наказателното поле, но наказателен удар не беше отсъден.

Втората част започна с положение за домакините, но ударът на Ремо Фройлер не затрудни Ханданович. В 49-ата минута слвенецът трябваше да се справя и Песина, който остана сам среку. И този път вратарят на Интер не позволи топката да се озове в мрежата му.

Гостите отговориха с удар с глава на Джеко отблизо. Нападателят обаче прати топката далеч от целта.

В 66-а минута Джеко получи извеждащ пас, нахлу в наказателното поле и прехвърли Мусо, но в последния момент се намеси Блерим Джемсити. Последва нов пропуск на бостенеца в 71-ата минута. В 76-ата минута и Артуро Видал видя как ударът му мина встрани от вратата.

Една от най-добрите възможности за домакините бе изработена и пропусната от Муриел. В 81-ата минута той отне топката в средата на терена, напредна на скорост, но останал очи в очи с Ханданович не успя да го преодолее.

Минута по-късно Демирал отправи опасен изстрел, но покрай вратата. В 87-ата минута отново Ханданович бе последна преграда пред гола след опасен шут на Пашалич.

Две минути по-късно и Интер стигна до прекрасна възможност. Барела с пета изведе Д'Амброзио, който останал очи в очи с вратаря стреля покрай вратата.

АТАЛАНТА - ИНТЕР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АТАЛАНТА: Мусо, Джимшити, Демирал, Паломино, Пецела, Де Роон, Куупмайерс, Фройлер, Пашалич, Песина, Муриел

ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Шкринар, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоглу, Перишич, Санчес, Джеко

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини