НА "ОЛИМПИКО": Рома излъга Каляри с дузпа (ВИДЕО)

Новото попълнение в състава на „вълците“ Серджо Оливейра беше точен от бялата точка

Рома спечели с 1:0 домакинството си на Каляри от 22-рия кръг на Серия "А". Попадението отбеляза новото попълнение в състава на „вълците“ Серджо Оливейра. Португалският национал беше точен от дузпа и върна римляните на победния път. Тимът, воден от Жозе Моуриньо, е шести в класирането с актив от 35 точки, докато Каляри заема 18-ата позиция с 16.

В петата минута дойде първото спорно положение. Играчите на Рома поискаха дузпа за нарушение срещу Николо Дзаниоло в наказателното поле на съперника. След намесата на VAR се оказа, че няма основания реферът да посочи бялата точка.

Четвърт час след началото Алесио Краньо се отличи с ключово спасяване. Той успя да отрази удара на Тами Ейбрахам. Нападателят засече центриране в наказателното поле.

В 32-рата минута „вълците“ все пак получиха правото изпълнят да бият дузпа, след като Енрике Далберт игра с ръка. Зад топката застана Оливейра, който вкара дебютния си гол в дебютния си мач за Рома.

След почивката домакините бяха по-активният отбор и търсеха втори гол. В 66-ата минута Верету си освободи пространство за изстрел. Краньо обаче внимаваше и съхрани шансовете на Каляри.

В 74-тата минута Дзаниоло се оказа в добра стрелкова позиция. Неговият удар обаче премина покрай целта.

Десет минути по-късно Руи Патрисио демонстрира класата си. Португалският страж на Рома спаси сигурен гол. Жоао Педро овладя в наказателното поле и шутира мощно, но Патрисио демонстрира чудесен рефлекс, за да се намеси решаващо.

Рома някак си съхрани крехкия аванс до края и се поздрави с трите точки. В следващия кръг „вълците“ гостуват на Емполи, докато Каляри посрещат Фиоретнина.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)