Етър надви дубъла си в първата зимна контрола

Веселин Великов пропуска контролата заради тъжен повод

Етър победи с 4:1 дублиращия отбор на „виолетовите“ в първата контрола и за двата отбора от подготовката. Първият тим бе без доста отсъстващи футболисти по здравословни причини, а тимът бе воден от помощник-треньорите, тъй като Веселин Великов бе на погребение на баща си, който почина ден по-рано.

Етър започна по-активно и още в 3-ата минута Христо Димитров прехвърли вратаря, но топката мина до гредата. Малко след това Кирил Киров стреля над рамката. В 8-ата минута Кольо Станев изпревари излезлият вратар Пресиян Петков и откри – 1:0. Само след три минути резултатът бе удвоен. Отново Кольо Станев направи атака, която Кирил Киров с едно докосване завърши за 2:0.

Юношите от втория отбор обаче също играха офанзивно и създадоха немалко положения. Мартин Ангелов в 20-ата минута след рейд стреля във вратаря, а в следващата атака бе и най-чистото положение – след разбъркване удар на Денислав Георгиев бе избит от Мариян Иванов от голлинията. Възможност пропусна и Александър Гугучков. В 41-ата минута след центриране на Цветомир Тодоров отдясно и удар на Киров отбитата топка попадна у Юлиян Райков, който с добавка вкара за 3:0.

В началото на втората част Етър стигна и до дузпа за събаряне на Атанас Кръстев, но Цветомир Тодоров би слабо и вратарят Никос Рашков спаси. Удар на Кольо Станев бе отново спасен от Рашков. Стражът пак се прояви, като хвана и удар на Киров след центриране отляво на Калоян Ненчев.

Кольо Станев подаде и за четвъртия гол в 70-ата минута, като напредна отдясно и изведе с прецизен пас Калоян Ненчев – 4:0. Дублиращият отбор стигна до почетно попадение в 82-ата минута – Кристиян Димитров направи рейд в защитата и прати топката в мрежата на Христо Иванов за крайното 4:1.

Етър: Ангел Мартинов, Юлиян Райков, Николай Дичев, Мариян Иванов, Атанас Кръстев, Кристиян Кънчев, Яни Пехливанов, Цветомир Тодоров, Кольо Станев, Кирил Киров, Христо Димитров (Христо Иванов, Георги Александров, Николай Янков, Калоян Ненчев).

Етър-2: Пресиян Петков, Кристиян Димитров, Денислав Георгиев, Александър Гугучков, Борис Генчев, Ерик Костов, Димитър Колимечков, Ивелин Иванов, Мартин Ангелов, Даниел-Виктор Кънчев, Ивалин Петков (Никос Рашков, Златин Боянов, Исмаил Ибрямов, Север Алиев, Кенан Юмеров, Васко Първанов, Росен Върбишки).

Александър Любенов: Грешките изграждат

Стражът на Локо София говори по няколко теми както на терена, така и извън него

Крумовград си хареса звезда на Ботев Враца

Браян Переа има 6 гола в 25 мача този сезон

Архитект Хаджиев: Този стадион ще е впечатляващо съоръжение

"Горди сме, че по-малко от година след представянето на проекта, вече текат дейности", заяви той