В ТУРЦИЯ: ЦСКА почна годината с боево реми и 2 червени картона (ВИДЕО)

„Армейците“ направиха 1:1 с полския Стал

ЦСКА стартира календарната 2022-ра година с равенство 1:1 срещу полския Стал (Миелец), в който титуляр бе бившият им футболист Божидар Чорбаджийски.

В първата си зимна контрола „армейците“ поведоха в резултата чрез Калоян Кръстев в средата на първото полувреме, но в началото на второто получиха гол, а след това и два червени картона.

Изгонените Иван Турицов и Тибо Вион обаче бяха заменени от други състезатели, за да приключи двубоят при числено равенство на терена, както и в резултата – 1:1.

Както е известно, „червените“ са на подготвителен лагер в южната ни съседка, където проби карат двама футболисти, а именно Мохамед Осман и Алексис Коли.

Първият е сирийски национал и игра преди почивката като се отличи с няколко добри центрирания и асистенция, докато вторият е марокански защитник и се появи на терена след паузата.

Заради здравословни проблеми наставникът на „армейците“ Стойчо Младенов не беше на резервната скамейка за мача, в който титуляр бе сирийският национал Мохамед Осман, каращ проби в тима.

Отборът бе воден от Анатоли Нанков, а поляците започнаха по-активно срещата на терена на комплекс "Gold City" в Алания, където от първата минута започна и юношата на „червените“ Росен Божинов.

Той обаче се подхлъзна още в началните минути и капитанът Юрген Матай трябваше да извърши нарушение, за да не позволи на Стал да открие. От последвалия свободен удар не се стигна до нищо опасно пред вратата на Димитър Евтимов.

Първата възможност пред ЦСКА се откри в 21-ата минута, когато тестваният халф Мохамед Осман центрира добре към наказателното поле, ала защитата на Стал изчисти в корнер.

Пет минути по-късно пък Яник Вилдсхут бе изведен в коридор и нахлу в наказателното поле, но от малък ъгъл шутира във външната част на мрежата.

Така се стигна до 27-ата минута, в която ЦСКА вкара гол с първия си точен удар. След центриране на Осман от статично положение Калоян Кръстев бе над всички в пеналта и с глава реализира дебютното попадение за „червените“ през календарната 2022 година.

След попадението Стал натисна в опит да изравни и Евтимов трябваше да внимава в 32-ата минута, за да улови топката след центриране.

Защитата на ЦСКА не позволи сериозни опасности пред вратаря до почивката, а в последната минута на първата част Бисмарк Чарлс проби добре и подаде към Осман, чийто изстрел от границата на наказателното поле профуча над вратата.

Така паузата дойде при резултат 1:0 за българския тим, а след нея ЦСКА излезе с изцяло различен състав. В него бе и още един футболист на проби - Алексис Коли.

Второто полувреме обаче не започна добре за „армейците“, в чийто редици след почивката, освен споменатия вече мароканец, бяха още Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Калоян Пехливанов, Амос Юга, Федерико Варела, Тибо Вион, Хамза Чатакович, Георги Чорбаджийски и Жорди Кайседо.

Стал успя да изравни в 54-ата минута, когато японецът Коки Хинокио получи в пеналта и стреля между двама от ЦСКА, а топка мина под ръката на Бусато и спря в мрежата му – 1:1.

След това острите влизания на терена зачестиха и първо Алексис Коли получи жълт картон, а в 65-ата минута заради червен беше изгонен Иван Турицов.

„Армейците“ обаче получиха разрешение да пуснат друг футболист вместо него и така срещата продължи при числено равенство – 11 срещу 11.

Въпреки това в 72-ата минута червен картон получи и друг техен футболист – Тибо Вион, който също бе заменен от свой съотборник, но не успя да доиграе спаринга.

В 74-ата минута Бусато спаси с крак удар отблизо, след грешка на Коли, а в ответната атака изстрел на Жорди Кайседо от близка дистанция бе спасен от вратаря на Стал.

Десетина минути преди края на редовното време пък Варела изведе Хамза Чатакович, но неговият удар също бе отразен от стража.

Така в крайна сметка спарингът приключи без победител.

ЦСКА – Стал (Миелец) 1:1
1:0 Калоян Кръстев (27)
1:1 Хинокио (54)

Стартови състави:

ЦСКА: 25.Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 27.Мохамед Осман, 30. Яник Вилдсхут, 17.Бисмарк Чарлс, 14. Калоян Кръстев;

Стал (Миелец): 1. Рафал Страцзек, 2. Албин Гранлунд, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Матеуш Зиро, 14. Кристиан Гетингер, 23. Мачей Домански, 10. Матеуш Мак, 11. Максимилиан Ситек, 20. Грегорж Томасиевич, 22. Коки Хинокио, 26. Аркадиуш Касперкиевич.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)