В АНГЛИЯ: „Светците“ спряха серията на Сити и върнаха интригата за титлата (ВИДЕО)

Шампионите стигнаха само до 1:1 след 2 греди и голяма драма в Саутхемптън

Серията на Манчестър Сити от 12 последователни успеха в английската Висша лига приключи днес.

Саутхемптън спря победния ход на „гражданите“ към защитата на титлата с домакинско реми 1:1 в мач от 23-ия кръг.

Срещата бе изключително драматична, като гостите удариха 2 греди, а гол на „светците“ бе отменен след намеса на ВАР.

Системата се намеси още 2 пъти, за да разгледа евентуална дузпа и червен картон, но в крайна сметка такива не бяха отсъдени и така Саутхемптън взе точка от възпитаниците на Хосеп Гуардиола.

Домакините играха със самочувствие и не позволиха опасности пред своята врата в началните минути. А при първата си по-сериозна атака стигнаха до гол. В 7-ата минута Нейтън Редмънд пусна страхотен пас към Кайл Уолкър-Питърс, който с фантастичен изстрел прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Попадението като че ли притесни "гражданите", които едва 10 минути след това затрудниха защитата на Саутхемптън. Кевин де Бройне разсече отбраната на светците и изведе отлично Жоао Кансело отляво, който обаче вместо да центрира към непокрития Рахийм Стърлинг, прати топката право в ръцете на вратаря Форстър.

"Светците" вкараха и втори гол в 23-ата минута, но за радост на Сити той бе отменен заради засада. Ромеу изведе Броя зад отбраната на гостите и той с техничен удар покрай Едерсон я прати в мрежата на бразилския страж.  Играчите на Гуардиола трудно стигаха до голови позиции и Жоао Кансело опита да изненада Форстър с изстрел от дистанция, но топката премина високо над вратата.

С всяка изминала минута атаките на Сити ставаха все по-свирепи и "светците" често се задъхваха. Рахийм Стърлинг беше близо до изравняването в 35-ата минута, след като финтира Че Адамс в наказателното поле и технично насочи топката в далечния ъгъл, но точността му изневери. Три минути след това страхотна изява на Форстър запази преднината на домакините. Стърлинг получи чудесен пас от Фодън на границата на вратарското поле и стреля без забавяне. Котешкият рефлекс на стража на "светците" обаче му попречи да се разпише. Секунди преди почивката майсторски шпагат на Мохамед Салису предотврати поредна опасност в наказателното поле.

Гостите можеха да получат второ попадение в началото на втората част. Защитникът Ян Беднарек отклони хитро центриране от корнер, но Едерсон внимаваше и парира удара му. Това като че ли беше сигнал за Манчестър Сити да се втурне отново в атака и много бързо домакините бяха притиснати в тяхното наказателно поле. Контраатака в 53-ата минута обаче като по чудо не завърши с гол във вратата на "гражданите".

Гросмайсторски шпагат на Емерик Лапорт в краката на Армандо Броя предотврати удвояване на резултата. При последвалия корнер играчите на Гуардиола отново имаха късмет, след като последователно Броя и Беднарек не успяха да намерят целта.

Усилията на Сити дадоха резултат в 65-ата минута, когато Емерик Лапорт бе изпуснат от домакините при центриране от пряк свободен удар и отблизо с глава прониза Форстър за 1:1.

Пет минути след гола Кевин де Бройне бе близо да направи пълен обрат, но фамозният му шут от дъгата на наказателното поле срещна гредата. 120 секунди по-късно белгиецът сложи топката на главата на резервата Жезус, но и неговият удар бе спрян от гредата.

Впоследствие напрежението се покачи и нарушенията зачестиха, а натискът на Сити се засили, но той остана без резултат дори и след 6-те минути добавено време на двубоя.

След него „гражданите“ остават на върха във временното класиране с 57 точки, като имат с 12 повече от втория Ливърпул, който обаче е изиграл с 2 мача по-малко.

Саутхемптън е на 12-о място с 25 точки от 22 срещи.

САУТХЕМПТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1
1:0 Кайл Уолкър-Питърс (7)
1:1 Емерик Лапорт (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

САУТХЕМПТЪН: 44 Форстър, 2 Уолкър-Питърс, 35 Беднарек, 22 Салису, 15 Перо, 11 Редмънд, 8 Уорд-Праус, 6 Ромеу, 17 Армстронг, 10 Че Адамс, 18 Броя;

Треньор: Ралф Хазенхютъл;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 31 Едерсон, 2 Уолкър, 3 Диаш-к, 14 Лапорт, 27 Кансело, 20 Силва, 16 Родри, 7 Стърлинг, 17 Де Бройне, 10 Грийлиш, 47 Фодън;

Треньор: Хосеп Гуардиола.