Голово равенство между Янтра и Загорец (ВИДЕО)

Срещата завърши 2:2

При резултат 2:2 завърши първата проверка на Янтра по време на зимната подготовка. Съставът на Сашо Ангелов премери сили с третодивизионния Загорец (Нова Загора) на терена в старозагорското село Ягода.
Габровският тим стоеше по-добре на терена през първата част и създаде няколко отлични възможности за гол, но реализира само една от тях. В 9-та минута новото попълнение Никола Колев изведе добре Тони Иванов отдясно, но ударът на крилото беше и избит с крак от вратаря Евгени Караманов. Гостите отвърнаха с шут от дистанция на Сава Савов, който не затрудни Богомил Цинцарски.
В 21-та минута Иван Петков засече с глава добро центриране на Пламен Тенев, но Караманов отново се намеси добре. Стражът на Загорец спаси тима си и още веднъж Ц в 32-та минута, като изби с ръка голов удар на Тони Иванов. В 37-та минута Петков отново беше оставен непокрит на чиста позиция в малкото наказателно поле и този път оползотвори доброто центриране на Георги Върбанов от левия фланг за 1:0. В самия край на полувремето обаче Сава Савов върна попадението. Той беше изведен чудесно зад защитата от капитана на Загорец Иван Стоянов и с диагонален удар изравни Ц 1:1.
През втората част в състава на Янтра бяха направени множество промени. На терена се появиха и момчетата, които са на проби, както влезлите в групата за мача юноши. Играта беше равностойна, но повечето голови ситуации отново бяха пред наказателното поле на Загорец. Удари покрай вратата на съперника отправиха Християн Чипев, Георги Недков, Мартин Ангелов, Тони Иванов и Ростислав Данчев. В другия край на терена влезлият след почивката Петър Иванов също трябваше да се намесва на няколко пъти. В края на мача двата състава си размениха по още един гол. В 83-та минута Данчев свали с глава към нахлуващия отдясно Тони Иванов и той с удар по диагонала покачи на 2:1. Три минути по-късно Петър Иванов допусна груба грешка, от която Хайри Мехмед се възползва по най-добрия начин и с точен удар от границата на наказателното поле фиксира крайното 2:2.
В срещата не взеха участие контузените Костадин Гаджалов, Симеон Чатов и Християн Кожухаров, както и заболелият Преслав Петров. В 10-та минута на срещата пък Даниел Гаджев получи мускулно разтежение, което вероятно ще го извади от тренировъчния процес за известно време.
Следващата проверка на Янтра е в четвъртък срещу Лудогорец-2 в Разград.
Янтра: Богомил Цинцарски, Пламен Тенев, Иван Пенев, Мартин Ангелов, Георги Върбанов, Петър Казаков, Даниел Гаджев, Никола Колев, Тони Иванов, Ивайло Иванов, Иван Петков (Петър Иванов, Георги Недков, Християн Чипев, Ростислав Данчев, Милен Савов, Владислав Иванов, Владимир Мичев, Георги Николов, Николай Георгиев, Християн Пенчев)
Загорец: Евгени Караманов, Николай Янков, Добромир Димитров, Адриан Гиргинов, Коста Янев, Милен Митев, Георги Йорданов, Александър Хардалов, Иван Стоянов Иванов, Ивелин Иванов, Сава Савов (Иван Стоянов, Кристиян Нейчев, Хайри Мехмед, Иван Петров, Иван Винков, Денислав Атанасов, Никола Димитров)

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)