Монтана с пета победа в Адриатическата лига

Христина Иванова наниза 31 точки за труден успех над гостуващите босненки от Орлови

Отборът на Монтана 2003 победи гостуващия Орлови (Босна и Херцеговина) със 75:71 точки (29:17, 18:19, 18:19, 10:16) в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българският тим има актив от пет успеха и три загуби в т.нар. Суперлига (втори етап) в надпреварата, а за състава от Баня Лука поражението е пето в осем среща. Така Монтана 2003 направи важна крачка към класиране във финалната четворка на турнира.

Възпитаничките на Мануел Марков, които дълго време бяха под карантина заради КОВИД-19, водеха убедително през първото полувреме. Те спечелиха първата четвърт с 12 точки разлика, а на почивката имаха аванс от 47:36.

Гостенките подобриха играта си през второто полувреме и по-малко от две минути преди края стигнаха до равенството - 71:71. След това Христина Иванова отбеляза важна тройка, а Димана Георгиева беше фаулирана и вкара единия наказателен удар за крайното 75:71.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Христина Иванова с 31 точки, 7 борби и 4 асистенции. Санта Окоцките-Балткоиене завърши със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Марая Кинг се отчете с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби.

За Орлови Тамара Раич се отличи с 16 точки, Владинка Ерак добави 15 точки и 12 борби, а Милица Желкович също вкара 15 точки.