Сливнишки герой с трета победа в Супер Волей след обрат срещу Славия

MVP на мача стана Ерик Стоев

Волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) записаха трета победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Мартин Стоев тим обърна и надделя над Славия с 3:2 (26:28, 20:25, 25:19, 29:27, 15:11) в отложен мач от втори кръг на шампионата, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата. Срещата продължи повече от два часа.

Сливничани са 12-и в таблицата с 9 точки (3 победи, 7 загуби) и мач по-малко, "белите" са 10-и с 12 точки (4 успеха, 7 поражения).

Двата тима ще се срещнат отново след две седмици - в двубой от 13-и кръг, на 11 февруари (петък).

Двубоят тръгна с лека преднина за домакините, но след това играта продължи точка за точка. След осмата точка сливничани поеха инициативата, като положението се запази до 16:14. "Белите" набраха инерция и постепенно наваксаха, като обърнаха резултата. Битката продължи в следващите минути, като момчетата на Мартин Стоев имаха три геймбола, но не успяха да ги отразят. Славия поведе в мача след 28:26.

Волейболистите на Северин Димитров доминираха изцяло във втората част и увеличиха аванса си.

В третия гейм гостите показаха съвсем различно лице, като поведоха с 5:2 и 7:4. След десетата точка двата отбора продължиха равностойно, но сливничани отново взеха нещата в свои ръце и спечелиха частта.

Доминацията на Сливнишки герой продължи и в решителната четвърта част. След 19:24 домакините заиграха по-окрилено и мобилизирано, като реализираха серия от точки, изравнявайки за 24:24. Борбата продължи до самия край на гейма, но гостите успяха да надделеят след 29:27 и да вкарат мача в тайбрек.

Там Сливнишки герой сливничани бяха пълен хегемон, като не допуснаха съперникът да ги преодолее и се поздравиха с победата след 15:11 и крайното 3:2.