Марица с трета загуба в Турция

Пловдивчани отстъпиха на втородивизионен руски тим

Марица (Пловдив) загуби и третата си контрола от лагера в Анталия. "Жълто-сините" отстъпиха на руския Том (Томск) с 0:2 на един от терените в комплекс "Титаник".

Съперникът на пловдивчани се подвизава във второто ниво на руския шампионат.

Резултатът бе открит в 38-ата минута от Сергей Обивалин. Това стана след атака по десния фланг, която завърши с удар на Галаджан. Вратарят на Марица изби, но при добавката Обивален бе точен - 0:1.

Влезлият в началото на второто полувреме Максим Дмитриев се разписа в 49-ата минута за окончателното 0:2.

Преди това пловдивчани загубиха от елитния казахстански клуб Каспий (Актау) с 1:2, както и от сръбския Раднички (Крагуевац) с 0:1.

Следващата проверка за възпитаниците на треньора Николай Димитров отново ще е срещу руски тим - Ротор (Волгоград).