Волфсбург разби последния и избяга от опасната зона (ВИДЕО)

Астер Вранкс се разписа на два пътиза вълците

Волфсбург победи Гройтер Фюрт с категоричното 4:1 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините реализираха Астер Вранкс, който се разписа на два пъти, както и Максимилиан Арнолд и Максимилиан Филип. За новака в елита точен бе Бранимир Хргота.

Волфсбург събра 24 точки и се изкачи до 12-то място в Бундеслигата. Гройтер Фюрт остава на последно място с едва 10.

Домакините поведоха още в седмата минута. Ренато Щефен получи добро подаване, но ударът му срещна дясната греда. Астер Вранкс обаче бе на точното място и прати топката в мрежата на Гройтер Фюрт. Минута преди края на редовното време на първата част гостите изравниха от дузпа. Точен бе Бранимир Хргота, който стреля в левия ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на стража на "вълците".

В 50-ата минута Волфбург стигна до втори гол. Астер Вранкс се възползва от отскочила в наказателното поле топка и от близко разстояние направи резултата 2:1. Домакините продължиха да натискат и в 70-ата минута реализираха трето попадение. Негов автор стана Максимилиан Арнолд, който се разписа директно от фаул.

"Вълците" вкараха четвърти гол в 75-ата минута. Максимилиан Филип получи дообра топка в наказателното поле и той с мощен удар в левия ъгъл оформи крайното 4:1.