ВЪЗЕЛЪТ В ИТАЛИЯ СЕ ЗАПЛЕТЕ: Милан оглави Серия "А" (ВИДЕО)

"Росонерите" удариха Сампдория

Милан оглави италианската Серия "А", след като излъга с 1:0 на "Сан Сиро" Сампдория в мач от 25-ия кръг на калчото.

Скъпоценният гол за "росонерите" отбеляза Рафаел Леао още в 8-ата минута, който изигра своя двубой №100 за отбора. По този начин 7-кратният първенец на Европа събра 55 точки и остави зад себе си Интер (54) и Наполи (53). "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко, отложено гостуване на Болоня.

Нов голям мач за Милан направи и вратарят Майк Менян, който спаси всичко възможно. Имемно той беше и един от големите герои миналата седмица при големия обрат над Интер за шест минути, заедно с Оливие Жиру, който наниза и двете попадения в дербито.

Сега френският ветеран не се разписа, но това стори Леао, който е пред нов договор с клуба, заедно с Исмаел Бенасер. В 8-ата минута младият португалец завърши превъзходния си индивидуален рейд с гол. Ударът му попадна в долния десен ъгъл и вратарят Владимир Фалконе нямаше какво да направи. А асистенцията беше записана на името на... Менян.

После темпото беше спокойно, а след почивката Жиру на няколко пъти пропусна да сложи точка на спора, благодарение на добри намеси на Фалконе. Менян пък отчая Антонио Кандрева с добро спасяване, вратарят беше решителен и в останалите случаи, когато имаше работа.

Така Милан записа втори пореден успех в калчото и мечтае с пълна сила за първа титла от десет години насам. Сампдория остава в дъното на класирането с 23 точки, само с три повече от Каляри, който е в зоната на изпадащите и има мач по-малко от "моряците".

Милан - Сампдория 1:0

1:0 Леао (8')

Милан: Менян, Флоренци, Томори, Романьоли , Калабрия, Тонали, Бенасер, Месиас, Диас, Леао, Жиру

Сампдория: Фалконе, Бережински, Коли, Маняни, Муру, Конти, Ринкон, Торсби, Кандрева, Сенси, Капуто