Шампионът Челси мина с лекота през Лил и докосва 1/4-финалите (ВИДЕО)

Кай Хаверц и Кристиан Пулишич реализираха попаденията за успеха на лондончани

Челси е с единия крак на 1/4-финалите от Шампионската лига, след като спечели с лекота домакинството си на Лил с 2:0. Головете за настоящия носител на трофея отбелязаха Кай Хаверц и Кристиан Пулишич. Реваншът е на 16 март във Франция.

"Сините" стартираха много силно днешната среща и още в четвъртата минута Кай Хавертц беше изключително близо до попадение, но ударът му отлетя над напречната греда на Жардинм. В осмата обаче германецът не сбърка. Топката бе центрирана от ъглов удар, а Хавертц изпревари Жозе Фонте и с глава насочи топката във френската врата - 1:0.

В 18-ата минута шанс се откри пред Маркос Алонсо, но ударът му не затрудни Жардим. В 21-ата вратарят на Челси Едуар Менди игра малко рисковано, като излезе далеч пред вратата си, за да пресече подаване към Джонатан Бамба.

В 36-ата минута Н’Голо Канте организира атака за Челси, като намери Хавертц отдясно на вратата на Лил, но германецът действа малко наивно и подаването му в наказателното поле беше разгадано. В самия край на полувремето Зиеш проби отляво, но загуби контрол над топката и тя напусна полето. Така резултатът се запази.

След почивката двата отбора заложиха на сигурността в отбрана. Положенията пред двете врати липсваха до 63-ата минута, когато Канте проби през центъра и изведе Пулишич отляво, който с удар по диагонала удвои резултата.

В 70-ата минута защитникът на Лил Свен Ботман отправи топката в очертанията на вратата на Челси, но не затрудни Менди. В 86-ата Хатем Бен Арфа стреля отблизо, но топката рикошира и не намери целта. В последната минута на добавеното време Лил получи пряк свободен удар пред вратата на лондончани, но ударът на Челик с глава не се получи. В самия край грешка на Менди можеше да струва скъпо на Челси, но резултатът се запази и Челси гледа уверено към 1/4-финалите на надпреварата.

ЧЕЛСИ - ЛИЛ 2:0

1:0 Хаверц (8)

2:0 Пулишич (63)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: 16. Едуард Менди, 2. Антонио Рюдигер, 3. Маркос Алонсо, 4. Андреас Кристенсен, 6. Тиаго Силва, 7. Н‘Голо Канте, 8. Матео Ковачич, 10. Кристиан Пулишич, 22. Хаким Зиеш, 28. Сесар Аспиликуета, 29. Кай Хавертц

ЛИЛ: 30. Лео Жардим, 2. Зеки Челик, 6. Жозе Фонте, 4. Свен Ботман, 3. Тиаго Джало, 24. Амаду Онана, 8. Ксека, 21. Бенжамен Андре, 18. Ренато Санчес, 9. Джонатан Дейвид, 7. Джонатан Бамба

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио