Байерн не сбърка във Франкфурт (ВИДЕО)

Лерой Сане донесе победата с 1:0

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) победи с 1:0 като гост Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата

Баварците тотално доминираха през първото полувреме на стадион "Дойче Банк Парк", но така и не успяха да вкарат гол.

Роберт Левандовски пръв можеше да открие резултата, след като остана сам в наказателното поле след центриране, но не намери вратата. Мощната тупалка на Джошуа Кимих от 20 метра пък накара Кевин Трап да спасява, а опитът за добавка на Кингсли Коман намери лицето на стража.

Айнтрахт имаше само един точен удар за първото полувреме и трудно успяваше да поддържа ритъма на хегемона, който като изключим резултата, можеше да бъде доволен от продукцията си преди паузата.

След това на два пъти домакините изчистваха топката пред голлинията си. След час игра Левандовски направи нов голям пропуск, излизайки очи в очи с Трап. В 71-ата минута логичното се случи. Влезлият малко преди това като резерва Лерой Сане откри резултата след хубав пас на Кимих.

До края гостите контролираха случващото се на терена и изковаха заслужен успех. Така завършилият мача с цели 23 изстрела Байерн събра 58 точки на върха и отново дръпна с девет на Борусия Дортмунд. Айнтрахт остава десети с 31 пункта.

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман