Грег Попович подобри рекорд в НБА (ВИДЕО)

Леброн Джеймс с 33 точки за Лос Анжилис Лейкърс

Треньорът на Сан Антонио Грег Попович счупи рекорда, като стана треньорът в НБА с най-много победи в редовния сезон. Това се случи с драматичния успех на Спърс над Юта със 104:102 в нощта срещу събота. Попович видимо се чувстваше неудобно след постижението, тъй като не обича да привлича вниманието върху себе си, но все пак се усмихна. Неговият отбор заличи 15 точки пасив в последната четвърт, за да стигне до победата. Това е 1 336-а победа за Попович, която го изкачи над Дон Нелсън. Той има 26 сезона в НБА - всички в Сан Антонио.

Дежунт Мъри поведе Сан Антони с 27 точки, а Джейкъб Поетъл добави 15 точки и 11 борби. Донован Мичъл бе водещ реализатор на Юта с 24 точки.

Леброн Джеймс вкара 33 от 50-е точки на Лос Анджелис Лейкърс през втората част за победата над Вашингтон със 122:109. Джеймс стана първият баскетобист на Лейкърс повече от един мач с 50 точки на сезон след Коби Браянт.

Гари Трент Джуниър изравни рекорда си от 42 точки за сезона, от които 8 успешни коша от зоната за 3 точки, за успеха на Торонто като гост над Финикс със 117:112. Паскал Сиакам добави 25 точки и 10 асистенции за победителите. Камерън Пейн вкара 25 за Финикс, който е в серия от 5 победи и 4 загуби след контузията на Крис Пол.

Джеъсън Тейтъм отбеляза 31 точки при успеха на Бостън над Детройт със 114:103. Така той вкара поне 30 точки в пети пореден мач, като добави 8 спечелени борби и 6 асистенции. Джейлън Браун вкара още 22 точки. Кейд Кънингам бе водещият стрелец на Детройт с 27 точки.

Джа Морант вкара 15 от своите 37 точки в четвъртата част и Маями навакса изоставане от 15 точки, за да стигне до победата срещу Кливланд със 117:105. Тимът изоставаше с 81:96 малко преди края на третата част, но направи серия от 37:18.

Дуайт Пауъл и Лука Дончич направиха дабъл-дабъл за победата на Далас срещу Хюстън със 113:100. Паулъл вкара 26 точки и 12 борби, а Дончич завърши с 30 точки и 14 борби.

Мо Бамба отбеляза 27 точки и спечели 12 борби, а Мориц Вагнер и Маркел Фулц помогнаха много от пейката за успеха на Орландо над Минесота със 118:110. Вагнер вкара 18 точки и спечели 6 борби само за 13 минути, Фулц добави 14 точки и 7 борби.

Трей Йънг завърши с 27 точки и 11 асистенции при победата на Атланта над Лос Анджелис Клипърс със 112:106. Джими Бътлър, който се завърна след отсъствие, вкара 11 точки в решителната трета част за победата на Маями над Кливлънд. Той завърши с 24 точки, 5 асистенции, 4 борби и 3 откраднати топки- Бам Адебайо добави 30 точки и 10 асистенции за Маями, който има 13 победи в последните 16 мача.

Майлс Бриджис заби 26 точки за победата на Шарлът над Ню Орлиънс със 142:120. Тери Роузиър добави 25 точки. Новобранецът на Ню Орлиънс Трей Мърфи III завърши с рекордните за него 32 точки.

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)